Toompeal Kohtuotsa vaateplatvormi kõrval avas täna uksed 12. Caffeine kohvik Eestis. Koos Eestiga tegutseb Lätis, Leedus, Taanis ja Norras kokku üle 100 Caffeine kohviku. Kõikides neis müüakse alates tänavu suvest ainult orgaanilist kohvi.

Norra pereettevõttele Reitan kuuluv Caffeine on esimene kohvikukett Baltikumis, kus müüakse vaid orgaanilist kohvi. See tähendab, et müüdav kohv kannab mahesertifikaati ning vastab Euroopa Liidu mahepõllumajanduslikele tingimustele.

"Kohv on keskkonna mõttes väga oluline riskikaup. Soovisime Baltikumi kohviäris arvestatavat jalajälge omades teha endast oleneva, et meie kohv oleks valmistatud võimalikult naturaalselt ja keskkonnale vähem kurnaval viisil," ütles Reitan Convenience Estonia tegevjuht Tiia Ilves.

Üleminek mahepõllumajanduslikult kasvatatud kohvile on ettevõtte tegevjuhi sõnul loomulik ja oluline samm kestlikuma tuleviku suunal. Ilves kinnitab ka, et orgaaniline kohvi kuulub järjest rohkemate inimeste teadlikusse valikusse. 

"Orgaanilisele kohvile üleminekul seadsime endale eesmärgiks, et muutus ei tohi avalduda kohvi maitses ja hinnas. Täna võime öelda, et see on õnnestunud," lisas Ilves. Eelmise aastaga võrreldes on tänavu esimese kaheksa kuuga Caffeine kohvikute klientide arv kasvanud enam kui veerandi võrra.