Loomade heaolu eest vastutav Belgia tervishoiuminister Laurette Onkelinx plaanib keelustada põrsaste tuimestuseta kastreerimise.

Arvestatavaks poliitliseks jõuks kasvanud loomahoiuga tegelev Belgia organisatsioon GAIA (Global Action in the Interest of Animals) andis läbi oma rahuloleva esimehe Michel Vandenboch’i teada: “See on tähtis samm enam kui 5 miljoni põrsa piinamise lõpetamisele meie riigis”. GAIA loodab, et vastav seadus jõustub enne selle aasta lõppu. „Belgia Loomakaitse Nõukogu annab teada, et on olemas märkimisväärseid alternatiive põrsaste kastreerimiseks ilma anesteesiata, mille tulemuseks on kultide rüvetamise lõpp ning on aeg need mooduseid praktiseerida“, räägib Michel Vanderbosch.

Belgias kastreeritakse tuimestuseta üle 5 miljoni põrsa aastas. See protseduur ei ole mitte ainult äärmiselt valulik, vaid lisaks on taoline loomapiinamine täiesti tarbetu, kuna põrsaid on võimalik vaktsineerida kuldi rüvetamise vastu tehnikaga, mida nimetatakse Immunocastrationiks (tuleneb sõnadest immunoloogia ehk teadus immuunsusest ning kastreerimine). See tehnika muudab toidu konverteerimiskoefitsiendi efektiivsemaks ning lisaks kõigele muule on valutu.

GAIA on korraldanud juba aastaid kampaaniaid tuimestuseta põrsaste kastreerimise vastu. Loomaõiguste organisatsioon oli seotud ka Belgia Loomakaitse Nõukogu töörühmaga, mille eesmärk oli tegeleda kastreerimisküsimusega. Lisaks üritab GAIA saada suuri kauplustekette nii kaugele, et nad ei soostuks müüma ilma tuimestuseta kastreeritud sigade lihasaaduseid.