BMW Grupp teatas, et alustab veel sel aastal oma esimeste hübriidmootoriga sõidukite seeriatootmist. Esimesena jõuavad turule hübriidajamiga luksussõidukid BMW ActiveHybrid 7 ja BMW ActiveHybrid X6.  

BMW hübriidautode jõudmine seeriatootmisse näitab, et kvaliteetautode segmendis algab hoogne üleminek säästvamate tehnoloogiate kasutamisele. Ühtlasi annab esimeste elektri- ja bensiinimootoriga kombineeritud luksushübriidide tulek tunnistust hübriidtehnoloogia jõudmisest uude ajajärku. 

Euroopas järgmisel kevadel turule jõudvad keskkonnasõbralikud BMW hübriidmudelid tõstavad luksusklassi sõidukite ökonoomsusnäitajaid ning muudavad arusaama hübriidmootoriga autost. 

Mõlema uue hübriidmudeli juures on rakendatud BMW efektiivse dünaamika tehnoloogiaid, et saavutada suurem ökonoomsus, kaotamata võimsuses. Näiteks BMW ActiveHybrid X6 kasutab ära sõiduki enda tekitatavat kineetilist ja pidurdusjõu energiat, et laadida elektrimootori akut. Start/stop funktsioon lülitab auto pidurdades või seiskudes mootori automaatselt välja ning käivitab selle taas uue pedaalivajutuse korral. Õrna pedaalipuudutuse puhul liigub hübriid edasi vaid elektrimootori jõul.  

X6 hübriid tuleb turule oma klassi esimese täishübriidmootoriga, mis tähendab, et auto on võimeline sõitma ka ainult elektrimootoriga (kiiruseni kuni 60 km/h). Ka suurematel kiirustel (üle 65 km/h) lülitub vabaveeremise režiimis sisepõlemismootor välja ja auto liigub ainult elektrimootori abil. Sel ajal ei eralda auto mitte grammigi CO2. Juht saab ökonoomse sõidu näitajaid jälgida auto armatuurile paigutatud spetsiaalselt tabloolt. 

BMW ActiveHybrid X6 on varustatud V8 topeltturbo bensiinimootori ning elektrimootori kombinatsiooniga, mis annab auto võimsuseks 357 kW (486 hj) ja kiirenduseks 0-100 km/h 5,6 sekundit. Keskmine kütusekulu on 9,9 l ja CO2 heitmeid 231 g/km. Seejuures on hübriidi kütusekulu 20% väiksem kui omaduste poolest võrreldaval bensiinimootoriga mudelil BMW X6 xDrive 5,0i. 

BMW ActiveHybrid 7 pakub tänu 15kW elektrimootori ja V8 topeltturbo bensiinimootori koostoimele hübriidsõiduki võimsuseks 342 kW (465 hj). Kiirendus 0-100 saavutatakse 4,9 sekundiga, keskmine kütusekulu on sellise võimsuse juures vaid 9,4 l ja CO2 näit 219 g/km. 

Allikas: BMW