22.-23. juulil toimuvad Tallinna botaanikaaias traditsioonilised roosipäevad, mis tänavu keskenduvad nüüdisroosidele. Kahel päeval on võimalik osaleda ekskursioonidel, küsida nõu oma ala spetsialistidelt ning osta kaasa roositaimi.

Roosipäevade kuraatori Else Liventaali sõnul on rooside temaatika ja sellega seotud sündmused botaanikaaias olnud alati väga populaarsed. “Püüame igal aastal külastajatele roose tutvustada natuke erinevalt. Tänavu otsustasime sättida fookuse nüüdisroosidele, mis erinevalt suvel vaid ühe korra õitsvatest vana aja roosidest näitavad õieilu südasuvest hilissügiseni,” selgitas kuraator.

Lisaks ekskursioonidele on võimalik küsida rooside istutamise ja kasvatamise kohta nõuandeid oma ala spetsialistidelt. Roosipäevade külastajatel tasub julgelt tulla ja küsida konsultatsiooni botaanikaaias roose hoole ja armastusega kasvatanud Else Liventaalilt ning legendaarselt roosikasvatajalt Rein Joostilt. 

Mõlemal päeval on lastel võimalik osaleda akvarelli maalimise töötoas. Kohapealt saab kaasa osta roosiistikuid Rein Joostilt, põnevaid püsikuid Helga Taimeaialt ning looduskosmeetikat Ingli Pailt. Muusikat teeb kitarriduo Taavi-Hans Kõlar ja Paula Pajusaar. Palmimajas ja õuealal avatud kohvikutes on mõnus suvine toidu- ja joogivalik.

Programm mõlemal päeval:
12.00-16.00 konsultatsioon Rein Joostilt ja Else Liventaalilt
12.00-16.00 akvarellimise töötuba lastele*
12.00-16.00 taime- ja looduskosmeetika müük**
12.00 – ekskursioon rosaariumis (eesti keeles)
13.00 – ekskursioon rosaariumis (vene keeles)
15.00 – ekskursioon rosaariumis (eesti keeles)

*Akvarellimise töötoa korraldab kunstiring “Värv pintslil”, osavõtt 9 €. Ühe akvarellpildi tegemine võtab 1-2 tundi, töötoaga saab ühineda jooksvalt.
** Helga Taimeaed pakub suures valikus püsikuid. Roosiistikuid müüb Rein Joost. Looduskosmeetikat müüb Ingli Pai.
 
Sissepääs on tavapileti hinnaga (botaanikaaed.ee/piletid).