Seadusest tulenevalt peab talvine diislikütus külmataluvusega -26° kraadi olema kõikides Eesti tanklates müügil alates 1. detsembrist. Circle K alustas täna arktilise diislikütuse, mille külmataluvus on -32° kraadi, väljavedu kõikidesse teenindusjaamadesse üle Eesti.

„Kuna möödunud nädalavahetusel olid Eestis juba esimesed öökülmad, siis otsustasime varakult teenindusjaamadesse vedada talvise diislikütuse, mille külmataluvus on -32° kraadi. Soovitame kõikidel diiselautode omanikel esimesel võimalusel suvekütuse ära tarbida või tankida peale talvist diislikütust, et vältida miinuskraadidega kaasnevaid mootoririkkeid,“ sõnas Circle K mootorikütuste tootejuht Teedo Melts. Ta rõhutas, et Circle K talvine diislikütus on biokomponendi vaba.

Seadusest tulenevalt peab talvine diislikütus külmataluvusega  -26° kraadi olema kõikides Eesti tanklates müügil alates 1. detsembrist kuni 29. veebruarini. Alates 1. oktoobrist kuni 1. detsembrini kehtib Eestis üleminekuperiood, mil müüdav diislikütus võib vastata nii suvistele kui ka juba talvistele nõuetele. Hetkel on Circle K teenindusjaamades müügil talvine üleminekukütus, mille külmataluvus ulatub -16° kraadini.

Circle K mootorikütuste tootejuht selgitas, et miinuskraadidega tekivad mittesobiva külmakindlusega diislikütusesse parafiinikristallid, mis ummistavad kütusefiltri ehk kütus ei voola enam filtrist läbi ning auto ei käivitu. Lisaks talvekütuse tankimisele soovitab Melts talveperioodil hoida auto kütusepaak võimalikult täis ja tankida tihedamalt, sest see aitab paagis vaba õhu koguse hoida minimaalsena, vähendades veeauru kondenseerumist paagi siseseintele ning vee sattumist kütuse hulka.