Esimesena Eestis pälvis koduste ökopuhastusvahendite sari BioMINERATA rahvusvahelise ECOCERT ökomärgise. BioMINERATA on Nordic Bioproducts OÜ poolt põhjaliku arendustöö tulemusena väljatöötatud kodumaine ökopuhastuvahendite tootesari, mille kasutamisel ei jää pindadele maha tervisele ohtlikke kemikaalijääke.

„Ökomärgistega tunnustatud toodete puhul saab kindel olla, et need on sõbralikud nii tarbija kui ka meid ümbritseva keskkonna suhtes,“ sõnas Säästva Eesti Instituudi keskkonnakorralduse projektijuht Karin Kilk. „On äärmiselt positiivne, et meie tarbijal on nüüd võimalik lisaks välismaistele ökomärgistega puhastusvahenditele valida ka Eestis toodetud kindlatele kriteeriumitele vastavaid ökomärgisega puhastusvahendeid.“

BioMINERATA puhastusvahendite sari on mõeldud tervislikku kodukeskkonda ja loodussäästlikkust hindavatele inimestele. Tootesarja tervisesõbralikkus ja efektiivne puhastusvõime saavutatakse minaraalvee ning looduslikku päritolu aktiivainete koostoimena, mis teeb toodete koostise ka maailmamastaabis ainulaadseks.

BioMINERATA toodete väljatöötamisel püütakse reguleerida ka toodete pH-d nahasõbralikuks, et tooted oleksid nahaga kokkupuutes võimalikult neutraalsed ja meeldivad ega mõjuks ärritavalt.

Tootesarja öko-garantiid ja kvaliteedikontrolli teostab Euroopa üks tunnustatumaid sertifitseerimisagentuure Ecocert Greenlife SA. Nimetatud agentuuri poolt välja antud tunnistus on eelduseks BioMINERATA toodete turustamisele kogu Lääne-Euroopa mahekaubandusvõrgus.

ECOCERT ökomärgisega pärjatud tootesarja kuulub praegu kolm toodet: nõudepesuvahend, üldpuhastusvahend ja WC-poti puhastusvahend.

BIOMINERATA tervise- ja keskkonnasõbralikud kodupuhastusvahendid on müügil Eesti ökokauplustes ning peatselt lisandumas ka tavapoekettide ökotoodete valikusse.

Nordic Bioproducts OÜ põhitegevuseks on ökoloogiliste puhastusvahendite tootmine ja turustamine kaubamärgi bioMINERATA nime all.

Ecocert SA on Prantsusmaal baseeruv sõltumatu rahvusvaheline sertifitseerimis- ja kontrolliagentuur, mille eesmärgiks on kinnitada toodete vastavust ökoloogilistele standarditele www.ecocert.com.