Eesti Green Building Council (GBC) alustas oma koolitussarjaga, mille eesmärgiks on pakkuda osalejatele parimaid praktikaid juhtimaks edukat rohelise ehituse projekti. Hooaja esimesel koolitusel räägiti nullenergiaga kodudest. Koolitust viis läbi Suurbritannia koolitaja ja pika kogemusega ehitusinsener Stephen Scrivens. GBC-l toimub aastas kokku 10 koolitust ja neid kõiki läbides omistatakse osalejale Rohelise Ehituse Asjatundja diplom.

Esmaspäeval toimunud koolituse põhiteemadeks olid tulevikumaja, maja energia kogumise võime, CO2 emissiooni langetamine ja seeläbi elukvaliteedi parandamine, kuidas tulevikus maja ülalpidada, soojustada ja valgust õigesti kasutada.

Koolitustele oodatakse osalema spetsialiste, kes on huvitatud ehitama kohalikul turul jätkusuutlikke ja kvaliteetseid ehitisi ning parandama oma teadmisi ja arendama jätkusuutliku projekteerimise, arenduse, taastuvenergia ja ehituse põhimõtteid. Osalejateks oodatakse: arhitekte, insenere, projektijuhte, investoreid, arendajaid, ehituse asjatundjaid, avaliku sektori esindajaid ja teisi valdkonnaga seotud spetsialiste.

Roheline ehitus
FOTO: Hooaja avaseminar.

„Eesti Rohelise Ehituse Nõukogu (GBC) liikmeks olemine on tasunud ennast ära ka rahalises mõttes,” sõnas Henrikson & Ko keskkonnakorralduse osakonna juhtiv ekspert

Jaak Järvekülg. „Tellimustöid, mida oleme saanud esimestel kuudel teistelt GBC liikmetelt, on juba mitu korda suuremas summas kui liikmemaks.” lisas Järvekülg.

Sellel hooajal toimub veel 8 koolitust teemadel:

• Valgusprojekt ja targad majad

• Rohelisemate koolide loomine ja haldamine

• Jätkusuutlikud materjalid ja vahendid

• Rohelisemate tööruumide loomine ja haldamine

• Rohelise arenduse projektide juhtimine

• Roheliste majade finantsilised kaalutlused

• Rohelise projekteerimise põhimõtted

• Taastuvenergia ja jätkusuutliku arenduse integreerimine.

Järgmise koolituse teemaks on “Valgusprojekt ja targad majad” ja see toimub 7. oktoobril. Rohkem infot koolitussarja kohta: http://www.gbc.ee/665est.html

Eesti GBC (asutatud 2012. aastal) edendab energia ja kinnisvara planeerimise, projekteerimise ja ehituse kõrgeimat kvaliteeti. Nõukogu pikaajaliseks eesmärgiks on parandada Eesti turul kvaliteeti ja jätkusuutlikkust. GBC liikmete hulgas on ehitus-ja kinnisvaraarendusettevõte NCC Ehitus AS, advokaadibüroo Sorainen, arendusettevõte Oxford Sustainable Group, keskkonnakorralduse konsultatsiooniettevõte Hendrikson & Ko, 3+1 arhitektid, TTÜ keskkonnatehnika instituut.