Üheksat Eesti keskkonnaühendust liitev Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) valis 8. detsembri üldkoosolekul 2008. aasta parimaks keskkonnateoks 50 tuhande vabatahtliku panuse kevadistel prügikoristustalgutel „Teeme ära 2008“. Keskkonnakirve tiitel negatiivsete tegude eest läks Reformierakonnale.

"Teeme ära 2008" kampaaniat on otseselt ja kaudselt pärjatud mitmete tunnustustega, kuid EKO liikmete arvates väärib eraldi rõhutamist nii suure hulga vabatahtlike üheaegne panus ebaseadusliku prügistamise tagajärgede kaotamisel. Sündmusest said eeskuju ka Läti, Leedu, Poola ja Venemaa, kus on sarnase üritusega juba maha saadud või plaanitakse seda lähiajal teha.

Keskkonnateo tiitli valimisel pakkus konkurentsi eelkõige Von Krahli Akadeemia ökoloogilise mõtteviisi edendamise eest. Keskkonnakirve kandidaatidena tõsteti esile ka näiteks ebaseaduslike ehitiste omanikud ja seadustajad ning Eesti Keemiatööstuse Liit fosfaate sisaldavate pesupulbrite tootmise jätkamise pärast.

Keskkonnategusid valis EKO juba viiendat aastat. Negatiivse keskkonnateo tiitli on siiani pälvinud vabariigi valitsus (kahel korral), haridusminister Mailis Reps ning Tallinna linnavalitsus. Rohelise teo tiitli saajateks on EKO eelmistel aastatel valinud riigikontrolli, Eesti Naisteühenduste Ümarlaua, Maidla valla juhi Enno Vinni ja Eesti Päevalehe.
 
EKO liikmesorganisatsioonid on Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti Roheline Liikumine, Eesti Üliõpilaste Keskkonnakaitse Ühing "Sorex", Eestimaa Looduse Fond, Läänerannik, Nõmme Tee Selts, Pärandkoosluste Kaitse Ühing, Säästva Eesti Instituut, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering.

Eestimaa Looduse Fond lisas originaaluudisele ka põneva muusikapala: