Homsel muuseumiööl, 14. mail, on Eesti Loodusmuuseumis esmakordselt külastajate ees šaakal. Kuna šaakalid on peamiselt ööpimeduses liikuvad loomad, pole imestad, miks näeb meie kogudesse kuuluvat isendit just Muuseumiööl – Eesti Loodusmuuseumi näitusesaalid on Muuseumiööl külastajatele tasuta avatud lausa südaööni!

Muuseumiööl on Eesti Loodusmuuseumis avatud nii püsiekspositsioon kui ka aprillis avatud näitus „Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal“.

Muuseumi esimese korruse näitusesaalides saab tutvuda näitusega „Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal“. Väljapanek tutvustab samblike ja sammalde erakordset vastupidavust ning tihtipeale alahinnatud kasulikkust ökosüsteemi ja inimeste jaoks. Kas teadsid, et samblikud jäävad ellu ka avakosmoses ning nendega saab soojad villasokid vikerkaarevärviliseks värvida? Või et samblad ei vaja kasvamiseks mulda ning on elukeskkonnaks arvukatele liikidele?

Kui samblike ja sammalde põnevasse maailma astud, ära unusta uurida valgusmikroskoobi abil sambliku läbilõiget, tutvuda värvikirevate samblikega laiast maailmast ning vaadata, mis juhtub samblikutega UV-valguse käes. Kõik väiksemad (aga kindlasti ka suuremad!) sambla-uurijad saavad aga näitusesaalis avastada, milliseid samblaid leidub Sammalhabeme habeme sees. Ning kes tunneb, et vajab veidi kosutavat puhkust, saab hinge tõmmata samblale pikali heites.

Teise korruse mere ja jõgede saal avab ukse põnevasse veemaailma. Siin püüab pilku tuur Maria - suurim Eestist püütud kala. Samuti saad teada, kuidas järvest tekib soo ning uudistada eritüübilisi randu ja jõgesid koos sealse elustikuga.

Geoloogia saal annab ülevaate sellest, milline on Eesti alade kujunemise ajalugu, missugune on Eesti geoloogiline ehitus, milliseid maavarasid meil leidub ja milliseid neist siin kaevandada saab. Lisaks saab tutvuda Maa siseehitusega, vaadata lähemalt meteoriidikraatreid ning näha-kuulda humoorikat ilmateadet Maa muutlike kliimaolude kohta viimase paarikümne miljoni aasta jooksul.

Kolmanda korruse metsasaal tervitab teid rikkaliku imetajate, lindude ja putukate väljapanekuga. Siit leiad nii lendorava kui ka Eesti metsade suurima imetaja põdra. Lisaks saad tõtt vaadata karupojaga ning imetleda hundi vägitegusid.

Kohtume Eesti Loodusmuuseumis, Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a!