Eesti Loodusmuuseumis avati täna fotonäitus "Vereta Jaht", mis peamiselt koosneb kolmeks päevaks Põhja-Kõrvemaa metsadesse läinud loodusfotograafide jahisaagist. Näitusel on väljas 48 fotot.

Fotovõistlus „Vereta Jaht“ toimus sel aastal üheteistkümnendat korda ning seekord pöörati erilist tähelepanu tedrele. Fotograafid jahtisid häid kaadreid 23. mai õhtust 25. mai keskpäevani RMK Väätsa Jahimajandi metsades. Kaks fotograafi, kes varasematel aastatel on jahis osalenud, pidasid fotojahti ka väljaspool Eestit. Tõnis Haamer tegi pilte USA-s New Yorgi osariigi mägedes ja Toomas Tamm Austraalia eukalüptisaludes.

Piltidele püüti mitmeid loomi, linde, putukaid ja maastike. Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks on fotokaamerad ja laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, vaid vaiksed kaameraklõpsud. Fotokaameratega hiiliti ja varitseti väärilist saaki varavalgest hilisõhtuni.

Esmakordselt toimus fotojaht Väätsa jahialal nüüd ka sügisel, 12. – 14. septembril. Ka selle jahi saak on kõigile vaatamiseks välja pandud.

Loomafotokonkursi „Vereta Jaht“ osalejatele jagati auhindu mitmes erinevad kategoorias. Võistluse I preemia ja ajakirja „Eesti Loodus“ auhinna pälvis Indrek Ilometsa foto kahest metsseast. Oma lemmikutele jagasid auhindu ka ajakirjad „Loodusesõber“, „Eesti Mets“ ja „Eesti Jahimees“. Lisaks ajakirjadele osalesid auhindade jagamisel ka RMK, ilm.ee ja Eesti Loodusmuuseum.

Loomafotovõistlust "Vereta Jaht" korraldatakse alates 1997. aastast.

Loe lisa Eesti Loodusmuuseumi kodulehelt.

Fotojahil osalesid: Jüri Pere, Jarek Jõepera, Taimi Raudnagel, Val Rajasaar, Assar Jõepera, Tiina Kask, Ingmar Muusikus, Indrek Ilomets, Märt Haamer, Urmas Tartes, Märt Ennok, Egon Niittee, Arne Ader, Ollar Kallas, Arto-Randel Servet, Peeter Kangur, Ivar Jüssi, Margus Leivo, Hendrik Relve, Tiit Hunt, Heiko Kruusi, Tõnis Haamer, Mart Arrak, Priit Kessa, Toomas Tamm, Mallor Malmre ja Jaan Künnap.

Katrin Lipp, keskkonnaportaal www.bioneer.ee

* Ülemisel fotol antakse auhinda üle Indrek Ilometsale.