2. veebruaril ekraanile jõudnud üleriigilises TV3 telesaates „Looduslik valik“ toimunud vuttide tapmine ei olnud loomakaitseseadusega kooskõlas ning oli ka eetilistel ja moraalsetel kaalutlustel Eesti Loomakaitse Seltsi arvates taunimist väärt.

Kuue riigikokku kandideeriva Eesti poliitiku looduses hakkama saamist kajastava tõsieluseriaali 3. osas tõi saatejuht osalistele karbi sees kuus elusat vutti andes neile 15 minutit aega, et linnud oleksid „pottipanekuks valmis“. Üks poliitikutest oli nõus linnud tapma ning ehkki tapmist näidati kaugelt ja tumendatult, sai hiljem näha kuidas teine poliitik kitkus linnurümbalt sulgi ja linnupea oli eemaldatud.

„Meelelahutuseks ja telesaate reitingu tõstmiseks ei ole loomade tapmine kuidagi põhjendatud, ka ei olnud üleriigilises saates näidatu loomakaitseseadusega kooskõlas – rääkimata sellest, et kahetsusväärsesse olukorda pandud riigikokku kandideerijad peaksid olema rahvale eeskujuks,“ ütles Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ning lisas: „Pöördume TV3 käitumise osas Veterinaar- ja Toiduameti ning Avaliku Sõna Nõukogu poole – loodetavasti tuletavad vastavad ametid meelde eetika- ja moraalinormide piire ning kehtivaid loomakaitseseadusi ja õnnestub järgmisel korral sellisest meelelahutusest hoiduda.“

Loomakaitseseaduse paragrahv 13 sätestab põllumajanduslooma tapmise ja hukkamise, mille lõigete 1-3 vastu saates eksiti. Nimelt põllumajandusloomana peetav kodulind, kes tapetakse väljaspool tapamaja oma tarbeks, tuleb enne tapmist uimastada, mis põhjustab loomal võimalikult kiire teadvusetuse ning kestab kuni surmani võimalikult vähe kannatusi ja valu põhjustaval viisil. Looma uimastab ja tapab isik, kellel on asjakohased teadmised ja praktilised oskused.

Loomakaitseseaduse paragrahv 19 sätestab looma hukkamise alaealise juuresolekul, mis tekitab küsimuse, kuidas saatetegijad tagasid selle, et looma hukkamine ei satuks laste teadvusvälja. Paku juures sagimist ja lendavaid sulgi oskavad lapsed seostada ka ilma otsese pea maha löömise näitamiseta.