Maailma juhtiv kiirtoidurestoranide kett McDonald’s loovutab Baltikumi restoranides kasutatud toiduõli biodiisli tootmiseks. Friikartulite valmistamiseks tarvitatud toiduõli tarnitakse kolmest Balti riigist Leedu ettevõttesse Biomotorai UAB. Eelmisel aastal varustas McDonald’s Leedu ettevõtet 158 000 liitri kasutatud õliga, millest toodeti üle 135 000 liitri biodiislit.

McDonald’s Baltikumi tegevdirektori Tomasz Nawrocki sõnul kannab ettevõte hoolt keskkonna eest, otsides pidevalt erinevaid viise einete valmistamisel kasutatud toiduainete ning toidu­pakendite taaskasutamiseks.

„Meil on hea meel, et oleme juba kümme aastat andnud kogu Baltikumis toiduvalmistamisel kasutatud õli biodiisli tootmiseks. Biomotorai kasutab 5 liitri biodiisli tootmiseks 6 liitrit toiduõli, mis tõestab ilmekalt, et kasutatud tooteid ei tohiks automaatselt käsitleda prügina. Tegemist on väärtusliku toorainega, mille taaskäitlemisega panustame jätkusuutlikuma keskkonna ja ettevõtluse arendamisse,” sõnas Nawrocki.

Biomotorai juht Donatas Karanauskas väljendas samuti rõõmu senise ja jätkuva koostöö üle  McDonald’s restoraniketiga.  „Baltikumi McDonald’s restoranidest saadav toiduõli töödeldakse kaasaegsetes puhastus- ja filtreerimisseadmetes ning transporditakse seejärel Austrias ja Saksamaal asuvatesse biodiisli tehastesse. Seal sünnib sellest säästev biodiislikütus, mille kasutamisel eraldub teiste kütuseliikidega võrreldes keskkonda pea kaks korda vähem süsihappe­gaasi,” selgitas Biomotorai juht.

Enam kui 80% Euroopa McDonald’s restoranides kasutatud toiduõlist töödeldakse ümber biodiisliks ning McDonald’s otsib järjepidevalt uusi võimalusi selle mahu suurenda­miseks.

Baltikumi McDonald’s restoranides kasutatakse kvaliteetset maitsestamata rapsi- ning päevalilleõli, mida toodab Saksamaa ettevõte Walter Rau. McDonald’s on pühendunud toidu kõrgele kvaliteedile ja ohutusele ning kasutab üksnes selliseid koostisosi, mis on vastavuses või isegi ületavad  nii rahvusvahelisi kui ka kohalikke standardeid.

Lisaks kasutatud toiduõli ümberkäitlemisele on McDonald’s restoranides kasutusel mitmeid teisigi abinõusid keskkonnasõbraliku tegevuse tagamiseks. McDonald’s restoranides kasutatakse energiasäästlikke valguslahendusi ning seadmeid, mis loovad märkimisväärset elektrikokkuhoidu.

Lisaks kannab McDonald’s pidevalt hoolt oma restorane ümbritsevate alade heakorra eest ning kasutab einete pakkimiseks loodussäästlikke materjale. Ligi 90% McDonald’s restoranides kasutatud pakenditest on toodetud taaskasutatud paberist.