Sel ja järgmisel nädalal annab Eestimaa eri paigus kolm akustilist kontserti regirokigrupp Oort, kes üllatab kuulajaid akustilise kavaga.

Esmakordselt astus Oort akustilise kavaga üles tänavu sügisel Viljandis peetud pärimusmuusika lõikuspeol. Lisaks väga positiivsele tagasisidele kuulajate poolt oli see innustav kogemus ka muusikutele endile ja nii otsustati teha veel mõned eraldi kontserdid. Oorti liikmete hinnangul kõlavad akustilises esituses eriti hästi nende veel valmimata kolmanda albumi lood, kavas on aga ka üks spetsiaalselt advendiajale mõeldes valminud imekaunis uus lugu.

"Akustilisus annab lugudele juurde peenema tunnetuse," rääkis Oorti ninamees Aleksander Sünter. "Akustiline muusika eeldab seda, et kui muusiku hing on astunud sammu publiku poole, peab ka publik oma hingega sammu vastu tegema. Nii sünnib kuulamises läbi ühise hingamise ime."

"Me võime oma elus kihutada läbi imekaunite maastike imeliste inimeste keskel ja olla siiski õnnetud. Kõige väärtusliku märkamine siin elus on meie endi kätes. Nii on ka muusikaga. Selleks, et meie hing kosutust saaks, peab ta astuma omalt poolt sammu selle suunas. Akustiline muusika hoiab meie meeled erksad."

Oorti kontserdid toimuvad neljapäeval, 11. detsembril Tallinnas Jaani kirikus, pühapäeval, 14. detsembril Saaremaal Orissaare kultuurimajas ja kolmapäeval, 17. detsembril Tartus Jaani kirikus. Kõik kontserdid algavad kell 19.00, piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Uuri lisa www.oort.ee