8. ja 9. mail toimus Elva gümnaasiumis Eesti geograafiaolümpiaadi lõppvoor, kus osales sada 7.–12. klassi õpilast. Olümpiaadil selgus Eesti esindus, mis sõidab augustis toimuvale rahvusvahelisele geograafiaolümpiaadile Moskvasse.

Lõppvooru võistluslik osa koosnes viktoriinist, kirjalikust tööst, arvutivoorust ja maastikuvõistlusest, kus gümnaasiumiaste pidi lahendama planeerimisülesande ja nooremad tegema mõõdistamisi ja vaatlusi maastikul.

Võistluse kokkuvõttes pälvisid esimese järgu diplomid:

  • Teet Saar, Tallinna reaalkooli 10. klassi
  • Airon Johannes Oravas, Tallinna Prantsuse lütseumi 9. klassist
  • Kaarel Vesilind, Tallinna reaalkooli 8. klassist
  • Andreas Eskor, Tartu Kivilinna koolist ja Hanna-Riia Allas, Tartu Veeriku koolist said diplomid 7. klassi arvestuses

Täielikud tulemused on üleval TÜ teaduskooli kodulehel.

Eesti geograafiaolümpiaadi tulemuste põhjal selgusid ka need õpilased, kes esindavad Eestit augustis rahvusvahelisel geograafiaolümpiaadil Moskvas. Võistkonda kuuluvad gümnaasiumi arvestuses neli paremat tulemust saanud õpilased: Teet Saar, Hans Daniel Kaimre Hugo Treffneri gümnaasiumist, Kadri-Ann Valdur Tallinna reaalkoolist ja Raul Rinken Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Geograafiaolümpiaadi läbiviimist toetasid haridus- ja teadusministeerium, SA keskkonnainvesteeringute keskus ja Peipsi koostöö keskus. Olümpiaadi läbiviimist korraldas Tartu ülikooli teaduskool.