AS Biodiesel Paldiski alustas pärast edukat prooviperioodi regulaarset tootmistegevust oma Paldiskis asuvas ühes suuremas biodiisli tehases Balti mere ääres. Ettevõte on pooleteise kuuga tootnud taimsetest õlidest 2500 tonni biokütust. Mais alustati ka taimeõlide ja biokütuste transiidiga. AS Biodiesel Paldiski mai käive ulatus 35 miljoni kroonini, juunis oodatakse käibe kahekordistumist. 

AS Biodiesel Paldiski juhatuse liikme Aigar Ojaotsa sõnul on tehas viimase poole aasta jooksul  läbinud edukalt kõik seadistus- ja proovifaasid ning tootmine sujub ladusalt. “Valmistoodangust läheb suurem osa – 95% – ekspordiks Leetu, Lääne-Euroopasse ja Skandinaaviamaadesse. Inimeste keskkonnateadlikkuse tõusu ning nende suhtumise ja hoiakute muutumist silmas pidades ei tundu Euroopa Liidu poolt seatud eesmärk tõsta aastaks 2020 terves Euroopas kasutatav taastuvenergial põhinevate kütuste osakaal 10 protsendini üldsegi utoopilisena,” lisas Ojaots. 

AS Biodiesel Paldiski kasutab biodiisli tootmiseks rapsi- (Euroopa), soja- (Ameerika) ja palmiõli (peamiselt Kagu-Aasia). Lisaks hakkame biodiisli tootmiseks kasutama kasutatud toiduõlisid, jathropa õli (India ja Aafrika) jt. AS Biodiesel Paldiski kasutab biodiisli tootmiseks rapsi- (Euroopa), soja- (Ameerika) ja palmiõli (peamiselt Kagu-Aasia). Lisaks hakkame biodiisli tootmiseks kasutama kasutatud toiduõlisid, jathropa õli (India ja Aafrika) jt.

Biodiesel Paldiski plaanib jõuda 85-protsendilise koormuseni käesoleva aasta lõpuks, olles võimeline töötlema kogu Eestis kasvatatavatest kultuuridest valmistatava õli. „Praeguseks, peale ligi kahte aktiivset kuud, oleme jõudnud 50-protsendilise töökoormuseni ning kavatseme lähiaastatel ellu rakendada ka kõik esialgsed plaanid,“ selgitas Ojaots.

Uue tehase kõik reaktorid, masinad ja seadmed on komplekteeritud tuntud valmistajate poolt ning tagavad kõrgeimad keemiatööstuse nõuded. Tehase sisseseade tarniti maailma ühelt juhtivalt biodiislitehnoloogia tootjalt Desmet Ballestra. Kaasaegne tehas on projekteeritud vastavalt Lääne-Euroopa keskkonnastandarditele ning töötab kolmes vahetuses ilma seisakuteta. Tööd alustanud tehases töötab 26 inimest.

Keskkonnasõbralik taastuvatest ressurssidest toodetav biodiisel on väävlivaba ning bioloogiliselt kergesti lagunev ehk ei ohusta pinnast ega põhjavett. Samuti põleb biodiisel puhtamalt kui diiselkütus ning ei sisalda bensooli ega teisi aromaatseid ühendeid. AS Biodiesel Paldiski poolt toodetud kütuse edasimüüja Eesti turul on Letofin Trading OÜ.

Euroopa Parlamendi direktiivi kohaselt on kõik Euroopa Liidu liikmed kohustatud alates 2005. aastast kasutama vähemalt kahe protsendi ulatuses kogu transpordis kasutatavatest vedelkütustest biodiislit ja bioetanooli.

Biodiesel AS on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille omanikeringi kuuluvad naftatransiidi ning biokütuste tootmise ja müügialase kogemusega David Vallner, Aigar Ojaots, Kristjan Rahu ja Sven Mark.