Asjade ringlust edendava Uuskasutuskeskuse Tatari tänaval asuvas poes müüakse nii kasutatud riideid, mööblit, nõusid, täiesti uue kaubaartiklina on müügil ka kasutatud jalgrattad. Alates sügisest korraldatakse ka klassiekskursioone harimaks lapsi ja noori keskkonnateadliku tarbimise küsimustes.

“Et rõhutada meie sõnumit puhtast ja keskkonnasõbralikust Eestist, oleme kauplust sisustades kasutanud võimalikult palju taaskasutatud asju, kogu kaupluse mööbel on teisel ringil", märkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska.

Endises laohoones asuvale kauplusele aitasid esinduslikku ilmet alates sisekujundusest kuni seinete ja põrandate puhastamiseni anda vabatahtlikud.

Jüriska sõnul on vajadus uue kauplemispinna järele olnud juba aastaid – Uuskasutuskeskuse Paide tänava kauplus asub majas, mis juba ammu lammutatud peaks olema. 

“Aeg on näidanud, et selline teenus on inimestele väga vajalik – suurenenud on nii ostajate arv kui ka nende inimeste arv, kes oma kasutult seisvaid asju Uuskasutuskeskusesse toovad,” lausus Jüriska.

Tema sõnul võib nende inimeste arvu suurenemisest, kes oma korralikele, kuid ebavajalikele asjadele Uuskasutuskeskuse kaudu teise elu annavad, järeldada, et rasketel aegadel on inimesed solidaarsemad ja soovivad rohkem kaaskodanikke aidata.

Uuskasutuskeskus on mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärgiks on edendada asjade ringluse kaudu keskkonnateadlikku tarbimist ning aidata seeläbi puhtamat elukeskkonda luua.

Uuskasutuskeskuse poed leiab Telliskivi keskusest (Telliskivi 61), Paide tänavalt (Paide 7) ja nüüd ka aadressilt Tatari tänav 64.