Kodumaise öko-puhastusvahendite tootmisettevõtte Mulieres käive kasvas eelmisel aastal 717 000 euroni, mida on 27% enam kui aasta varem. Ettevõtte käive kasvas nii Eestis kui eksporditurgudel nagu Soome, Rootsi, Šveits ja Jaapan.

  • Ettevõtlus
  • 7. märts 2023
  • Foto: Pesugeelid tootmisliinil / Andrei Ozdoba

Suurima osa ehk kolmveerand Mulieresi käibest tõi ettevõttele pesugeelide (51%) ja nõudepesutablettide (25%) müük. Ettevõtte veebimüük kasvas mullu 22 ja jaekaupluste müük 10 protsenti. Suurimad eksporditurud olid Soome, Tšehhi, Rootsi, Belgia, Šveits ja Jaapan.

„Majanduslangusest ja inflatsioonist hoolimata saavutas Mulieres väga head müügitulemused. Eriti rõõmustas, et Eesti jaekaupmehed ja kliendid on meid järjest paremini vastu võtmas, sest arusaam ökotoodete eelistest jõuab järjest suurema osa klientideni,” rääkis Mulieresi asutaja ja tegevjuht Merylin Rüütli.

Negatiivselt mõjutas ettevõtte müüki möödunud aastal Brexiti kõrvalmõju, kuna ekspordi keerukuse ja aruandluskohustuse reeglite muutumise tõttu lõpetas turul töö oluline Suurbritannia edasimüüja. Olulise majandusündmusena kaasas Mulieres eelmisel aastal 0,3 miljonit eurot investeeringuid, mida kasutatakse peamiselt tootmise ja ekspordi arendamiseks. Hetkel käivad läbirääkimised sisenemiseks Austria turule.

Käesoleval aastal seab Mulieres eesmärgiks uute toodete sujuva lansseerimise ja nende viimise kõikidesse müügikanalitesse. Merylin Rüütli sõnul tuuakse sel aastal turule kätepesuseep ja nõudepesuvahend käsitsi nõude pesemiseks, samuti arendatakse tõhusamaks ja kliendisõbralikumaks e-pood, et müüki kasvatada.

2023. aasta esimeses pooles võtab Mulieres sihikule ärikliendid ja ettevõtted uudse rohelise kontori konseptsiooniga. „Järjest enam ettevõtteid liiguvad jätkusuutlikkuse suunas, nii ettevõtted kui töötajad tahavad, et nende keskkond oleks võimalikult kemikaalivaba. Seega ei ole puudu tahtest, vaid teadmistest ja inimressursist. Mulieresi rohelise kontori tooteid saavad ettevõtted soetada mugavalt meie e-poest,” lisas Rüütli.

Firma toodetele on omistatud EcoCert sertifikaat, mis tõendab, et Mulieresi tooted on looduslikku päritolu, biolagunevad ja ökopakendites. Samuti on ettevõtte toodetele omistatud vegansertifikaat, mis kinnitab, et kõik koostisained on taimset päritolu.

Eestimaine looduslike ökopuhastusvahendite valmistaja Mulieres OÜ tõi esimesed tooted turule 2016. aastal, ettevõtte toodang valmib Tallinna külje all Astangul. Mulieres annab tööd 6 inimesele ja selle toodangut müüakse lisaks Eestile veel 15 riigis üle maailma, nende seas Soomes, Rootsis, Tšehhis, Belgias, Lätis, Leedus, Hispaanias ja Jaapanis. Ettevõtte asutajad on Karel Rüütli, Merylin Rüütli ja Bärbel Jalakas. Mulieresi osakud on kauplemisel ka Funderbeami platvormil.

Mulieres tegevjuht Merylin Rüütli / Andrei Ozdoba
Mulieres tegevjuht Merylin Rüütli / Andrei Ozdoba