Kosmeetikatootjate järjest suureneva valiku kõrval on praegu väga sobiv aeg omamaiste puhastusvahendite mitmekesise pakkumise suurenemiseks. 2016. aasta veebruari alguses on kodumaiseid puhastusvahendeid tootvaid ettevõtteid neli. Sel nädalal pöörame Bioneeris kõigile neile rohkem tähelepanu. Kõik nad annavad oma panuse tööturule, tootmine toimub Eestis, kasutades vaid kohalikku tööjõudu. Tulevikuperspektiivina näevad kõik ettevõtted kohaliku tooraine kasutamise suurenemist ning jõudmist välisturgudele.

Biominerata on Eesti esimene looduslike puhastusvahendite tootja, kes alustas tegevust 2012. aastal. Juba 2013. aastal esitlesid nad oma esimest kodupuhastuse tootesarja Euroopa suurimal ökomessil Biofach. Täna toodavad nad nõude-, tualeti-, klaasi- ja üldpuhastusvahendit ning uudset vahuseepi. Kõikide toodete kostisesse kuuluvad Värska mineraalveest pärit mineraalained, mis aitavad puhastusprotsessile kaasa. Hetkel on nad ainukesed, kellele on omistatud rahvusvaheliselt tunnustatud ökomärgis Ecocert.

Loodusele ja inimesele leebed ÖRN nõudepesutabletid on unikaalsed, sisaldades vaid lihtsaid toidutööstuses kasutatavaid koostisosi, mille jälg looduses on minimaalne või puudub hoopis. Tänu pandlikule tootmisele puuduvad ÖRN tootmisprotsessis ka kaod.

Mulierese tootevalikusse kuuluvad üldpuhastusvahend ja pesugeel. Euroopa heaoluühiskonna turg on liikunud nišitoodete poole, kus väga kitsale vajadusele luuakse spetsiaalne toode ning tooteid on palju. Väga sümpaatne on Mulierese lähenemine, et üks toode on kasutatav erinevates puhastusprotsessides. Üldpuhastusvahend õigustab täielikult oma nime. Erakordne on ka nende lähenemine taaskasutusele ja tootepakenditele. Mulierese puhastusgeelid on pakendatud ümbertöödeldud papist pakenditesse, mis sisaldavad 70% vähem plasti kui puhastusvehendite pakendid tavapäraselt. Juba toote tehasest väljumisel on nende ökoloogiline jalajälg väiksem, kui teistel analoogsetel toodetel. Toodetel on Eesti vegan ja Eesti Allergialiidu tunnustus.

Pesupulbreid valmistav BioVegan Family järgib tootmisel vegan-põhimõtteid. Teine oluline parameeter on koostisainete lühike nimekiri. Mida vähem erinevaid koostisosi puhastusvahend sisaldab, seda väiksem on võimalus allergiate tekitamiseks.

Eesti looduslikke puhastusvahendeid on võimalik osta öko- ja looduspoodidest ning valitud toidupoodidest. Info leiab tootjate kodulehelt.