Ekspertide hinnangul on WC-poti valikul kaks olulisemat kriteeriumit, mida meeles pidada. Esiteks on oluline pöörata tähelepanu selle veetarbimisele ja teisele kohale tõstatub lihtne hooldamine. Neid kaht tõsiasja meeles pidades võib kindel olla, et hästi valitud potti ei ole majapidamises tarvis vähemalt kümnendi jooksul välja vahetada.
- Tarbimine ja tervis
- 26. oktoober 2017
- https://pixabay.com/photos/hygiene-toilet-role-paper-sanitary-4980555/
Miks eelistada kahesüsteemset potti?
Ei ole mõtet iga nupulevajutusega tervet ämbritäit vett raisata. Kahesüsteemsed potid ei säästa mitte ainult vett, vaid hoiavad kokku ka raha. WC- tarvikutepoe müügiesindaja ja tehnilise nõustaja Pekka Porkaneni sõnul on kahesüsteemne loputuskast teinud selles vallas revolutsiooni. „Enamus tualettpoti veepaake on kahesüsteemsed standardse kuue ja kolme liitrise loputusvee kogustega, mis võimaldab kasutada loputusel ka vähe vett. Saadaval on ka nelja ja kahe liitrise loputusvee kogustega WC-potid, mida on vajadusel lihtne suurematele kogustele ümber seadistada. Valdavalt katab vähese veega loputamine tualeti puhtuse ja hügieenilisuse,“ selgitab Porkanen, miks eelistada vajutusnuppudega kahesüsteemse loputuskastiga WC-potti.
Kahesüsteemseid loputussüsteeme kasutatakse pea igas tualettruumis, samuti on levinud traditsiooniliste põrandale toetuvate kõrval ka seinale kinnitatavad seinasisese loputuspaagiga WC-potid, mis oma hinnalt on pisut kõrgemad, kuid oluliselt elegantsemad. Porkanen soovitabki valida viimase ja seda põhjusel, et lisaks veesäästule on tualettruumi hulga lihtsam korras hoida.
Uhke disain või lihtne hooldamine?
Vannitoa sisekujundust luues liigub mõte harva selle koristamise mugavusele. „Mitmed kujunduselemendid, nagu näiteks pisikesed nikerdused näevad ju head välja, kuid seda seniajani kuni vannituba on veel uus. Aja jooksul muutuvad dekoratsioonina kasutatud nipsasjad aga kohtadeks, kuhu koguneb tolm ja mustus. Seevastu minimalistlikud, tasaste pidadega tualettruumid on stiilsed, kaasaegsed ega nõua puhastamiseks ebamõistlikult kaua aega,“ tõdeb tehniline nõustaja.
„Põrandale toetuva WC-potiga tualettruumi on keerukam koristada, sest see lahendus võimaldab mustusel varjatult kogunema hakata. Seinale kinnitatava poti puhul on aga põrandat selle all ja ümbruses lihtne puhastada, samuti ei saa mustus kogunema hakata. Kui loputuspaak asetseb seina sees, muutub koristusaeg vannitoas mõnusalt lühikeseks - seinal asetsev loputuse lülitusplaat ei nõua just suurt pingutust ja aega kraamimisel,“ märgib Porkanen kahe lahenduse erinevusi tualettruumi korrastamisel.
Porkaneni sõnul aitavad nii vannitoas kui ka tualettruumis koristusaega lühendada põrandamaterjali valikud. „Vannitoa puhastamine peaks kulutama minimaalselt aega, seega mida tasasem ja siledam on põrandapind, seda lihtsam on hooldamine. Juhin ka tähelepanu tualetipoti pinnakattele ehk glasuurile – kõrgekvaliteediline glasuur tagab potile pika eluea sõltumata seda kahjustada võivast kodukeemiast. Seetõttu pööravad valdkonna turuliidrid nimetatud detailile suurt tähelepanu, tualetipottide pinnastruktuure testitakse ja täiustatakse pidevalt spetsiaalsetes laborites“.
Loputuskast „higistab“?
Eksperdi hinnangul kipub vannitoas üks põhimuresid olema ka „higistav“ loputuskast. Põhjus, miks selline probleem võib ette tulla, peitub loputuskasti voolava vee ja vannitoa temperatuuride erinevuses. Porkaneni sõnul on „higistavale“ potile üsnagi lihtne vastus. „Kondensatsioonivee vältimiseks on parim lahendus kasutada kahekihilise loputuspaagiga WC-potti, kus plastist sisemise loputuspaagi ja keraamilise katte kombinatsioon võrdsustab temperatuure ega lase kondensatsiooniveel tekkida. Samuti tagab säärane lahendus vaiksema tualettruumi – vaikus võib olla üsna oluline tingimus, mida tähtsustatakse korterelamutes“.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta