Tallinn on esimene Euroopa pealinn, mille haljastamisele annab maailma suurim kodu- ja väliseadmete tootja Electrolux oma panuse, kinkides Lasnamäele rajatavale Lindakivi Kultuurikeskuse väljakule puid ja põõsaid. Electrolux toetab Tallinna linna haljastust oma globaalse jätkusuutlikkuse ja keskkonnasäästlikkuse strateegia raames.

Electroluxi asepresident ning loodushoiu ja jätkusuutliku arengu osakonna juht Henrik Sundström ütles, et Tallinn on esimene pealinn Euroopas, mille rohelise keskkonna arengule annab Electrolux oma panuse: „Electroluxil on väga hea meel aidata kaasa Tallinna haljastamise arengule. Rohelise keskkonna toetamine, energiaefektiivsuse ja kliimamuutuste alase teadlikkuse tõstmine on olulised osad Electroluxi jätkusuutliku loodushoiu strateegiast,“ ütles Sundström.

Tallinna linna maastikuarhitekt Peep Moorast ütles, et kvaliteetse elukeskkonna tagamine läbi linnahaljastuse rajamise ja jätkusuutliku arengu on pealinna selge prioriteet, ja vabatahtlik toetus erasektorilt selles valdkonnas väärib kõrget tunnustust: „Minul on hea meel, et meie ettevõtmist linna rohelisemaks muuta toetab väärikas rahvusvaheline ettevõte. Lasnamäe on Tallinna suurim linnaosa, ja siinse rohelise keskkonna parandamine ning haljastuse osatähtsuse suurendamine vajavad igakülgset tähelepanu ja toetust,“ ütles Moorast.

Uus väljak asub Tallinnas Lasnamäe linnaosas Lindakivi kultuurikeskuse ja Laagna tee vahelisel alal. Kinnistu aadress on Koorti tn 24 ja suurus 3002 m2. Projekti kogumaksumus on 955 194 krooni ja 62 senti.

Lasnamäe linnamajanduse osakonnajuhataja Vello Karu sõnul saab Lindakivi Kultuurikeskuse väljakust oluline osa pealinna suurima elurajooni miljööst: „Lahenduskontseptsiooni aluseks oli muuta avatud ja väga tuuline ala kultuurikeskusega liidetud linnasfääriks. Projekti käigus sai vähendatud asfaltala, plats avati haljastusele, arhitektuuri väikevormidega loodi suletud mulje ja liideti plats kultuurikeskusega. Talvel avatakse väljakul uisuplats ning jõuluajal tuleb siia Lasnamäe suurimaid jõulukuuski. Suvel kasutatakse väljakut erinevate vabaõhuürituste jaoks, siin viiakse läbi kontserte ja turupäevi. Väljak on ideaalne koht jalutamiseks.”