Juulis jõuab Eesti tarbijateni Electroluxi esimene ökotolmuimeja Ultra Silencer Green. Tegemist on vägagi uuendusliku masinaga, mis on tehtud 55% ulatuses ümbertöödeldud plastist ja võtab tavatolmuimejatega võrreldes 33% vähem energiat.

Ökotolmuimeja on temas kasutatud ümbertöödeldud plasti tõttu musta värvi. Maailma vaikseimate tolmuimejate hulka kuuluv seade kasutab ka 33% vähem energiat kui keskmine 2000-vatine tolmuimeja.

Ümbertöödeldud materjali kasutamine ei määra vaid ökotolmuimeja värvi, vaid vähendab ka tema plastosade tootmiseks kuluvat energiat. Ümbertöötlemisprotsess säästab 90% energiat võrreldes nende osade tootmisega uuest materjalist.

“Euroopas müüakse aastas 20 miljonit tolmuimejat. Kui kõik need oleks toodetud nagu meie uus ökotolmuimeja, siis võiksime kokku hoida 251 000 barrelit naftat,” sõnas Andres Kesker, Electrolux Eesti juht. “Me võiksime säästa ka 1,6 miljardit kuupmeetrit vett, millega võrreldav kogus vett voolab 19 minutiga alla Niagara joast.”

Lisaks energiasäästlikkusele on uus tolmuimeja varustatud 1250-vatise mootoriga, mis kasutab 33% vähem energiat kui standardne 2000-vatine tolmuimeja ning samas teeb oma uue põrandaotsiku abil ära sama töö. Koristades nädalas ühe tunni 2000-vatise tolmuimejaga, kulutatakse 60% energiast, mida tarbib üks A+ energiaklassi külmik nädalaga. Tehes sama töö ära Ultra Silencer Green tolmuimejaga, säästab inimene üle 1000 krooni 10 aasta jooksul ehk kolmandiku toote hinnast.

“Koduseadme energiakulu vähendamine on oluline, sest tarbija poolne kasutamine moodustab 75% toote poolt tema eluea jooksul avaldatavast keskkonnamõjust,” lisas Kesker. “Kui kõik 100 miljonit Euroopa tarbijat, kes on viimase 8 aasta jooksul ostnud üle 1300W tolmuimeja, kasutaksid selle asemel ühe tunni nädalas uut ökotolmuimejat Green, siis võiksime me sulgeda kaks 200-megavatist kivisütt kasutavat elektrijaama.”

Nagu kõik Ultra Silenceri mudelid, siis toob ka Ultra Silencer Green kuuldavale vaid 71dB(A) heli, samas müristab keskmine tolmuimeja 78dB(A). See on saavutatud tänu mitmetele uudsetele müra vähendavatele disaininippidele nagu optimeeritud õhuvool, superefektiivsed tihendid vähendamaks õhu lekkimist, eriline heli neelav materjal, pehme mootori raamistus ja eriti efektiivseks disainitud põrandaotsik.

UltraSilencer Greenil on HEPA H12 heitmete filter ning Electroluxi automaatse hügieenilise sulguriga s-bag™, mis eemaldavad allergeenid ja teised kahju tegevad osakesed ning muudavad nii seadmest eraldatava õhu toaõhust puhtamaks.

Uus ökotolmuimeja hakkab maksma ca 3600 krooni.