Erinevus rikastab filminädalal saab vaadata tasuta filme, mis räägivad lugusid inimestest, kes on lesbid, geid, biseksuaalid või transsoolised. Tegu on mitmekesise ja igati tasemel filmivalikuga, milles iga film avardab omal moel vaataja maailma.

Tuletame filmiprogrammiga meelde, et arutelud kooseluseaduse või teiste LGBT inimesi puudutavate küsimuste üle ei ole abstraktsed juriidilised küsimused, vaid need puudutavad igapäevaselt Eestis paljusid väga tavalisi inimesi. Avardagem seega koos oma maailma läbi heade filmide, mis räägivad lugusid elust endast. Tule ise ja kutsu tasuta filmiseansile kaasa ka elukaaslane, sõber või sugulane!

Programm:

Kolmapäev, 4. juuni kell 21:00

Haruldased õied (Flores raras, Brasiilia 2013)

Ameerika luuletaja Elizabeth Bishop'i ja Brasiilia arhitekti Lota de Macedo Soares'e vaheline traagiline armastuslugu. See veetlev ja klassikaline armastuslugu on intiimne läbilõige inspiratsiooni otsimisest ja kahe tähelepanuväärse kunstniku elust.

Neljapäev, 5. juuni kell 21:00

Lapsed 404 (Дети 404, Venemaa 2014)

2013. aastal kirjutas Venemaa president Vladimir Putin alla seaduseelnõule, mis keelab "homoseksuaalse propaganda alaealiste seas". Mis on saanud nüüd neist noortest, kes on võimetud oma õigusi kaitsma ning keda peetakse haigeks, patuseks ja ebanormaalseks?

Reede, 6. juuni kell 21:00

Bambi (Bambi, Prantsusmaa 2013)

Lapsepõlvest saadik on Marie-Pierre soovinud kanda vaid kleite ning talle ei meeldi oma nimi. Tema elu muutub seitsmeteistkümneaastaselt, kui avastab transvestiitide kabaree tuuri "Le Carrousel de Paris". Mõne aasta pärast saab temast Bambi, müütiline tegelane Pariisi kabareedes 1950.-60. aastatel.

Laupäev, 7. juuni kell 21:00

Geograafiaklubi (Geography Club, USA 2013)

Kõik nad üritavad teismelistena ühiskonda sisse sulanduda, aga tõde on liiga raske varjata. Seega moodustavad erineva seksuaalse sättumusega õpilased koolis oma klubi, kus nad saavad vabalt jagada oma tundeid ja kogemusi. Mis saab aga siis, kui need saladused klubist välja liiguvad?

Pühapäev, 8. juuni kell 21:00

Iga hetk (Any Day Now, USA 2012)

Võimas lugu armastusest, sallivusest ja perekonnast. Tõsielust inspireeritud film oma ema poolt hüljatud Downi sündroomiga teismelisest, kelle võtab oma hoole alla naabrid, kes juhtuvad olema geipaar. Järgneb raske kohtuvaidlus selle üle, kas perekond saab kokku jääda.

Pileteid on võimalik broneerida netist aadressil www.kino.ee alates 28. maist. Veebis eelbroneeritud pileteid saab välja võtta ka kino Artis kassast. Kõik eelbroneeritud piletid PEAVAD olema 2 tundi enne seanssi välja võetud (või välja prinditud), vastasel juhul broneeritud kohad vabanevad.

Kõikidel filmidel on eesti- ja venekeelsed subtiitrid. Filmisaali on tagatud ligipääs ka liikumispuudega inimestele.

Erinevus rikastab filmiprogramm on osa Oma Maailma Avardamise Festivalist. Erinevus rikastab võrdse kohtlemise projekti viib läbi Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituut ja kaasrahastavad Sotsiaalministeerium, Euroopa Liit ja Tallinna Tehnikaülikool.