Minu Eesti mõttetalgutele registreerimine algas 1. aprillil ja  tänaseks on esimesed kaks mõttekoda täis saanud, kuhu talgulisi enam juurde ei registreerita. Kokku on registreerunud viie päevaga 66 tiimi ja kokku 262 inimest. Kokku oodatakse mõttetalgutele 100 000 inimest koos mõtlema ja lahendusi otsima tänastele aktuaalsetele küsimustele.

"Registreerimine toimub oodatud tempos," ütles Minu Eesti projekti koordinaator Eva Truuverk. "Eelmise aasta kogemusele tuginedes on suurem registreerumise laine veel ees."

Kuna kõik küsimused, mida mõttetalgutel arutama hakatakse, püstitavad osalejad ise, kutsuvad korraldajad juba praegu aktiivselt mõtlema selle üle, mis on need praegused aktuaalsed küsimused, millele üheskoos 1. mail lahendusi leida.

Mõttetalgutest on oodatud osa võtma kõik inimesed olenemata vanusest, haridusest, elualast, elukohast, soost või rahvusest. Mõttetalgute ideest on aktiivselt kinni võtnud ka lapsed. Nii näiteks soovib 12a  Vanalinna Haridusgümnaasiumi õpilane korraldada mõttetalgud omas koolis ja leida koos kaasõpilastega lahenduse küsimusele "Kuidas pere seitmeks koju saada?"

Eelmisel aastal ühendas enam kui 50 000 inimest oma jõud selleks, et üheskoos Eestimaa prügist puhtaks teha. Sel aastal ootab Teeme Ära Minu Eesti kodanikualgatus 1. mail 100 000 inimest nii Eestis kui ka laias maailmas 400-sse mõttekotta üle Eesti ühiselt mõtlema ja lahendusi otsima, kuidas muuta elu Eestis paremaks.

Minu Eesti koduleht: www.minueesti.ee