Vaba Laval esietendub Sõltumatu Tantsu Ühenduse ja tantsukunstnike Külli Roosna ja Kenneth Flaki ökoloogilise triloogia esimene osa „Wild Places::Mountain“

Rahvusvaheliselt hinnatud koreograafid ja tantsijad Külli Roosna ja Kenneth Flak toovad Vaba Lava kuraatorprogrammi raames publikuni inimese ja looduse vahekorda käsitleva triloogia The Wild Places Trilogy. 6.veebruaril Hollandis CaDance festivalil esietenduv esimene osa “Mountain” jõuab eesti vaatajate ette vaid kolmel õhtul, 11. Ja 12. Veebruaril Tallinnas Vaba Laval ning 13.veebruaril Tartu Uues Teatris.

The Wild Places Trilogy tegeleb meie aja ilmselt ühe tähtsama probleemiga: inimkonna suhtega oma sügavas kriisis olevasse keskkonda, mis avaldub kolme lavastuse näol: Mountain (Mägi), City (Linn), Body (Keha). Lavastused esietenduvad perioodil 2015-2017.

Triloogia tõukub Norra keskkonnafilosoofi Arne Nęssi süvaökoloogilisest teooriast, mis toetab inimese ja looduse tasakaalu ja ökosüsteemi kõikide osade võrdsust. Esimese lavastuse prooviperiood algas matkaga Norra mägedesse, kus kolm esinejat ja valguskunstnik süüvisid mägismaa esitatavatesse väljakutsetesse.

Toores looduses kogetud ekstreemne eikellegi maa, karm ilu ja kõhe tühjus jõuab lavale läbi detailide ja seosterikka koreograafia, muusika, visuaali ja valguse. Kogu lavastust võimendab interaktiivne tehnoloogia, mis on kavandatud helilooja Joseph Hyde' poolt tihedas koostöös koreograafide ja valguskunstnik Thomas Dotzleriga.

Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda.

Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast (“Jumalate juures”) ja lõpetades internetikultuuri (“The Chinese Room”, “Swarm Lake”) ning totalitaarsete režiimidega (“The Wolf Project”). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

Koreograafia: Külli Roosna ja Kenneth Flak

Esitajad: Kenneth Flak, Petras Lisauskas ja Külli Roosna

Valguskujundus: Thomas Dotzler

Helilooja: Joseph Hyde

Kostüümid: Asalia Khadjé

Dramaturg: Thomas Falk

Produktsioon: Korzi Teater, Sõltumatu Tantsu Ühendus ja Vaba Lava

Produktsiooni mänedžer: Johanna Korgel

Pikkus: 60'

Esietendus: 6. veebruar 2015 CaDance Festivalil, Haagis, Hollandis

Etendused Eestis: 11 & 12 veebruar 19:00 Vaba Laval ja 13.veebruaril Tartu Uues Teatris

Toetajad: The Norwegian Arts Council, Fund for Sound and Image (Norra), Dutch Ministry of Culture and Education (Holland), Eesti Kultuurkapital (Eesti).

Lavastuse videotutvustus.

Lavastusest enam kodulehel.

Sõltumatu Tantsu Lava on  uus kaasaegse tantsu lava Telliskivi loomelinnakus, mille eesmärk on kujuneda etenduspaigaks  julgelt ja eksperimentaalselt mõtlevatele tantsukunstnikele. Sõltumatu Tantsu Laval näeb kolmapäeviti ja neljapäeviti Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut. Lisainfo www.stl.ee .