Jaanuari alguses ulatab Forum Cinemas koos Nõmme Lastekaitse Liidu ja Unicef Eesti Rahvuskomiteega heategevusliku kampaania raames abikäe 300-le puudustkannatavale perele, kus on sirgumas kokku üle tuhande lapse.

Täna toimub kinos Kosmos vähekindlustatud perede lastele talvise heategevusprojekti raames kaks tasuta linastust perefilmile „Mina, supervaras”. Projekti käigus jagatakse toidupakke, raamatuid ja kinopileteid 300 puudustkannatava perekonna ligi 1000-le lapsele Tallinnas ja selle lähivaldades. Kinno on kutsutud ka suvel toiduabi projektis "Kõht täis, meel hea" osalenud pered.

„Rõõm on tõdeda, et vabatahtlikud tahavad panustada heategevuslikesse projektidesse ning aidata lapsi, kellel on vähem võimalusi meelelahutuseks ning vaba aja veetmiseks. Varasematel aastatel oleme erinevate projektide raames toetanud Haiba Lastekodu ja Elva Väikelastekodu elanikke ning sel korral saame kinokülaskäiguga rõõmustada vähekindlustatud perede lapsi. Kindlasti jätkame heategevuslike kampaaniate toetamist ka tulevikus,“ ütles Forum Cinemas turundusjuht Triin Jürgens.

Heategevusprojekt on üles ehitatud vabatahtlike tööle. Peredele raha kogumiseks korraldati Nõmme Lastekaitse Liidus heategevuslik laat, mille tulusid kasutati projekti rahastamiseks. Peredele toidu ostmist rahastab ka Hasartmängumaksu Nõukogu. Oma abi on pakkunud mitmed ettevõtted ning vabatahtlikud.

“Meie ümber on palju raskustesse sattunud peresid, kus kasvavad erinevas vanuses lapsed. Puudustkannatavatel perekondadel ei ole vahendeid, et võimaldada oma lastele kultuuriüritusi ja korralikku toitu. Jõulud ja vana aasta ärasaatmine on kulukad kõigile, kuid koolivaheaega on ees veel täpselt nädal. Just seetõttu võtsime koos partnerorganisatsioonidega nõuks abistada kõige raskemas olukorras peresid, et neil oleks ka koolivaheajal kõht täis ja vaba aeg sisustatud kultuurisündmustega,” kommenteerib Nõmme Lastekaitse Liidu juhatuse liige Kärt Mere.

Kõik raskustes olevad pered on kas toimetulekutoetuse saajad või mõnel muul põhjusel elu hammasrataste vahele jäänud. Perede valik jäi omavalitsuste kanda. Heategevusprojekti raames said abi Tallinnast Lasnamäe, Haabersti, Põhja-Tallinna, Nõmme ja Pirita linnaosad. Pealinna ümbrusest aidati erinevate MTÜ-de abiga Klooga, Kohila ja Saue peresid. 15 perekonda saavad toidupaki Liikumispuuetega Inimeste Ühingu kaudu.