Tallinna lennujaama territooriumil patrullinud G4Si lennundusjulgestajad leidsid hiireviu, kes ei suutnud enam lennata ja vajas abi. Appi kutsuti kolleeg, kes peab Arukülas linnuparki ja nii toimetati looduskaitse all olev lind turvalisse kohta kosuma.

  • Bioneeri uudised
  • 21. jaanuar 2021
  • Foto: G4S lennundusjulgestaja Eino Roosioks päästetud hiireviuga/G4S

Hädas olevat lindu märkasid lennundusjulgestajad Helena Nõmme ja Siim Kiisk Tallinna lennujaama piirdeaia juures esmaspäeval õhtul, 18. detsembril peale kella 17. Kuna lind ei suutnud lennujaamast lendu tõusta, siis võtsid lennundusjulgestajad ühendust Arukülas linnuparki pidava kolleegi Eino Roosioksaga, kel oli vaba päev, kuid asus parasjagu läheduses ja sai kiirelt appi tulla.

Sündmuskohale saabunud Eino märkas, et julgestustöötajad olid lennujaamast leidnud noore hiireviu. „Selgus, et lind on pikalt näljas olnud, nõrk ja ilmselt alajahtunud,“ ütles Eino. Tiivad olid linnul siiski terved, kuid suled kubisesid parasiitidest.

Eino toimetas hiireviu koju sooja, andis talle süüa ja tegi parasiiditõrje. Noor alakaaluline lind kaalus alla 400 grammi, kuid peaks olema vähemalt kaks korda raskem.

„Hoiame pöialt ja teeme kõike, et ta kosuks,“ ütles Eino. Kui linnu kehakaal on taastunud ja lumekiht piisavalt taandunud, et noor suleline saaks edukalt saaki püüda, lastakse ta taas loodusesse.

Eino on lindude ja loomade päästmise ning neile peavarju pakkumisega tegelenud juba aastaid. Arukülas peab ta linnuparki, kus on 400 lindu ja 26 looma.

Kui soovite hiireviud toiduga aidata, siis võtke ühendust Eino Roosioksaga telefonil 5815 6716 või e-postil roosiokseino@gmail.com.

G4Si töötajad päästsid lennukitiibade ette sattumast hiireviu