Tuleval nädalal lendab Eestist ära esimene vabatahtlik kümnest, kes lähevad suve jooksul erinevatesse arenguriikidesse sealsetes projektides kaasa lööma, kohalikelt kogukondadelt õppima ja hiljem jagavad enda kogemusi Eestis.

Arengukoostöö Ümarlaua juht Piret Hirve sõnul on Eesti astunud nende riikide hulka, kes ei saa läbi ilma arengumaades toodetud kaupadeta. „Me ei taha sellele mõelda, kuid iga eestimaalane tarbib iga päev toitu, riideid või tehnikat, mis on tehtud Aasia, Aafrika või Lõuna-Ameerika vaesemates riikides. Lisaks GLEN programmis osalemisele näevad noored vabatahtlikud, kui tihedalt oleme arengumaadega seotud ja koju naastes jagavad nad seda teadmist ka teistega“, lisas Hirv.

Piret Hirve sõnul on GLEN vabatahtlikud sel aastal mitmes mõttes erilised. „Esiteks ei ole veel kunagi GLEN projekti kaudu läinud Eestist nii palju vabatahtlikke - lausa kümme noort inimest. Teiseks ei ole varem juhtunud, et mõlemasse naisettevõtluse arendamise projekti lähevad vabatahtlikuks mehed.“

Esimesena kümnest lahkub 3. juulil Eestist Kristiina-Maria Ploom, kes läheb arendama noorsootööd Kõrgõzstani maapiirkondades. Kristiina-Maria Ploomi sõnul ootab ta huviga, millega ja kuidas tema praegust maailmapilti ja veendumusi raputatakse. „Ma ei lähe Kõrgõzstani mõttega, et hakkan nüüd maailma parandama, sest selline idee tundub mulle juba eos teostamatu. Kuna minu projekt on noorsootöö sisuga, siis eelkõige loodan, et leiame noortega ühise keele selles, mida koos hakkame tegema“.

Järgmisena lendab 6. juulil Kameruni Arno Lauk, kes aitab kohalikel üles seada veesüsteeme. „Loodan õigustada oma kohalolu Kamerunis aktiivse tööga praktikaorganisatsiooni juures ja püüan naastes nende nägemusi, ootusi ja kogemusi Eestis vahendada,“ sõnas Lauk.

2014 konkurss oli erakordselt populaarne, ühele kohale kandideeris keskmiselt kümme noort. Sel aastal osalevad GLEN projektis järgmised vabatahtlikud:

1. Merle Lust – Aserbaidžaan, poliitikate arengu uurimine

2. Katarina Sokk – Tadžikistan, turismi arendamine

3. Kristiina-Maria Ploom – Kõrgõzstan, noorsootöö maapiirkondades

4. Maksim Galanin – Birma/Myanmar, kogukondlik haridus noortele

5. Marek Merisalu – Malawi, naisettevõtluse arendamine

6. Johannes Sats – Kamerun, keskkonnaklubid Buea lastekodudes

7. Taavet Tomberg – Etioopia, naisettevõtluse arendamine

8. Arno Lauk - Kamerun – veesüsteemide loomine ja kohalike algatuste sidumine

9. Monika Lust – India, noorte tööhõive edendamine

10. Katre- Helena Käppa – Keenia, HIV/AIDS ennetustöö

Loe kõigi GLENide ootusi ja vaata fotosid siit.

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprogramm hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

GLEN vabatahtlike lähetamist koordineerib Eestis Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab Välisministeerium. Lisainfo: www.terveilm.ee/glen/