Ühiste tegude päeva Moving planet raames korraldavad 24. septembril 167 riiki erinevaid üritusi nagu jalgrattasõite, puude istutamist, marsse jms, et mõnusalt  vaba aega veeta ning juhtida tähelepanu vajadusele  rakendada ja kasutada alternatiivseid energiaallikaid.

Sel aastal sai Eesti kutse võtta globaalsest tegude päevast osa. Selleks on vaja läbi mõelda üritused, leida kaasmõtlejaid, teavitada sellest korraldajaid ning pärast ürituse läbiviimist saata paar pilti ja lühikesed kirjeldused toimunud aktsioonist.

Tegude päevast võib osa võtta iga soovija - iga keskkonnale positiivse mõjuga üritus sobib tegude päeva formaadile suurepäraselt, näiteks võib istutada puid, viia läbi töötubasid või loenguid keskkonnakaitsest, minna metsa või korraldada jalgrattasõidu. Erinevate ideega võib tutvuda rahvusvahelise algatuse kodulehel.

Ürituse eesmärgiks on juhtida tavainimeste ja võimude tähelepanu vajadusele rakendada ja kasutada alternatiivseid energiaallikaid ning vähendada CO2 heiteid kuni ohutu elu maakeral võimaldava näiduni 350 ppm (part per million; kontsentratsiooni mõõtühik – miljondikosa).

Ürituse sõnumiks on maavarade kasutamise vähendamine, kuna nende kaevandamise globaalne infrastruktuur toob kaasa korvamatu hävingu kogu ökosüsteemile juba täna, rääkimata tulevikust. Söe, nafta ja muude fossiliste kütete piiramatu kasutamine on tihedalt seotud loodusliku infrastruktuuri hävitamise ja reostusega.

Tegude päeva korraldajad kutsuvad üles kõiki mõtlevaid ja mitte-ükskõikseid inimesi soodustada püsiva, demokraatlikult kontrollitava ja taastuva energia põhimõttega tuleviku loomist.

Tegude päeva Moving Planetkorraldamise idee kuulub globaalsele liikumisele 350.org, mille eesmärk on lõpetada inimtegevusega tekitatud ja tulevikku ohustavaid kliimamuutusi. Moving Planet on mitmete organisatsioonide, liikumiste ja vabatahtlike ühisüritus.