Globaalne tehnoloogia kogukond on ühendanud jõud, et korraldada üheskoos veebipõhine häkaton (intensiiv-ideekorje). Sündmuse eesmärk on arendada välja lahendused, mis aitavad maailmariikidel koroonaviiruse kriisist tugevalt väljuda ning luua konkurentsieeliseid kriisijärgseks ajaks. Eestist alguse saanud “Hack the Crisis” liikumine on tänaseks jõudnud ligikaudu 40 riiki ning osalejate arv aina kasvab. Loe lähemalt.

“Kriis pole kaugeltki mitte möödas ning seemneid helgema tuleviku tarvis on vaja külvata juba praegu. Siinkohal on meil ainult üks võimalus - töötada juba täna lahenduste nimel, mis parandavad meie pikaajalist vastupidavust. Peame tõsiselt vaatama otsa sellele, milliseks võib kujuneda meie majandus, kuidas oleme senini käsitlenud inimsuhteid, kui vastupidav on meie sotsiaalsüsteem ning tervishoid ja kuidas saaksime toeks olla loomemajandusele. Samuti peame välja töötama viisid tulevikus sarnastes olukordades toimetulemiseks, et mitte kunagi enam ühiskonnad sellisel moel kannatama ei peaks nagu täna,” kommenteerib ettevõtmist president Toomas Hendrik Ilves.

Globaalne veebipõhine kriisi-ideekorje “Global Hack” toimub 09.-12. aprillini ning hetkel ennustatakse sündmusest osa võtma ühte miljonit inimesest üle maailma. “Veebipõhiselt tulevad inimesed kokku kõiksugu piirideta. Tormilisel kiirusel töötatakse välja lahendused, millest on kasu tervele inimkonnale. See saab olema suurim veebipõhine ideekorje, mis tänaseni on korraldatud, ühendades inimesi läbi tehnoloogia ajal, mil füüsiliselt me kokku tulla ei saa. Leiame end ainukordsest situatsioonist, kus terve maailm seisab silmitsi sama probleemiga ja töötab ühiselt selle lahendamise nimel. Kui oleme piisavalt efektiivsed, võivad nendest ideedest juba täna abi saada inimesed, kes seda enim vajavad,” lisab Ilves.

Eestlaste loodud algatusega on tänaseks liitunud juba üle 100 000 inimese enam kui 40st riigist. “Indiast Brasiiliani on inimesed võtnud oma eesmärgiks tulla kokku ning lahendada probleemid, millega silmitsi seisame. Eesti näitel oleme juba täna töötanud välja lahendused, mis on vajalikud nii mediitsini-, personalijuhtimise- kui äriarendus valdkondadele,” julgustab Vabariigi endine president üleskutsele reageerima kõiki, kes panustada soovivad.

Eestlaste loodud algatusega on tänaseks ühinenud muuhulgas riigid nagu  Itaalia, Läti, Poola, Ukraina, Leedu, Soome, Moldova, Saksamaa, Valgevene, India, Suurbritannia, Austria, Belgia, Brasiilia, Ungari, Kanada, Prantsusmaa, Bulgaaria, Šveits, Rootsi, Portugal, Türgi, Norra, Holland, Afganistan, Kosovo, Taani, Austraalia, Küpros, Albaania, Madagaskar, Benin, Gruusia. Nimekiri täieneb jooksvalt.

Kutsume üles liituma rahvusvahelise liikumisega! Esita ideid, tule osalema üks või meeskonnaga, panusta oma teadmiste ja oskustega olles mentor või anna hoogu ideedele tulles sponsoriks. Tutvu algatusega lähemalt.