Tänavuse Hiite kuvavõistluse võitis võrratu Siniallika kuva, mille jäädvustas Hans Markus Antson. Hiite maja esitas võitjale mõned küsimused, avaldame need koos vastustega allpool.

  • Inimene, kogukond, ühiskond
  • 3. detsember 2020
  • Foto: Saula Siniallikas asub Harjumaal kose kihelkonna Saula külas Tartu maantee ja Pirita jõe vahel. Kõrvuti asub kolm allikat: Sini-, Must- ja Valgeallikas. Tegemist on põlise pühapaigaga/Hans Markus Antson

Kuidas jõudsid meie kuvavõistlusele?

Olen sellest fotovõistlusest olnud teadlik juba pikka aega, kuid kuna olen üsna kehv konkurssidest osavõtja, siis alles tänavu võtsin aega, et mõni foto võistlusele saata. Seda, et võistlus toimub ja millal on tähtaeg, tuletas mulle meelde Eesti Looduse ajakiri.

Millega igapäevaselt tegeled?

Hetkel olen igapäevaselt riiki teenimas, kuid enne seda töötasin televisioonis monteerijana ja vabakutselise videograafina. Samuti olen olnud Kõrvemaal loodusgiid.

Võidupilt on osa Siniallika kuvade sarjast. Siniallikad võidavad kergelt südame. Kas sul on pühapaikade seas veel lemmikuid?

Eks need populaarsemad paigad ole paljudele teada ja endalegi lemmikud - eriti Siniallikad ja Tamme-Lauri tamm. Olen avastanud paar uut huvitavat allikat (nagu näiteks Norra allikad), kuid hetkel veel jagamisväärset fotot neist pole saanud.

Kuidas jäädvustasid võidukuva ja milliseid muljeid see kohtumine tekitas?

Foto kuulub fotoseeriasse "Metsa süda" ja varasemalt olin täpselt sama vaadet jäädvustanud juba kevad-suvisel ajal ja sügisvärvides. Seega mõte oli mul olemas juba varasemalt ning ootasin täiuslikku talveilma, et jäädvustada seeria viimane foto. Tegemist polnud lihtsalt tavalise lumise talveilmaga, vaid puud olid täielikult härmatisega kaetud, seega valitses väljas parimad olud, mida oleks osanud soovida. Õnneks oli nädalavahetus ja mul oli võimalik linnast eemale minna. Tõsiasi, et kõik tingimused ideaalselt paika loksusid, pakkus tõelist rahulolu.

Foto on jäädvustatud drooniga (DJI Mavic 2 ZOOM) ja pildistatud HDR'ina, selleks, et suurendada foto dünaamilist ulatust.

Mida tahaksid soovitada või soovida fotohuvilistele, kes pole varem pühapaiku pildistanud?

Soovitus (ka endale) minna avastama vähetuntuid pühapaiku ja püüda leida huvitavaid vaateid kohtades, mida on seni vähe pildistatud!