Homme, 24. mail selguvad Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) konkursi Negavatt neljanda hooaja võitjad. Superfinaal algab kell 15 Tartu Erinevate Tubade Klubis. Kaasa elama on oodatud kõik huvilised, sissepääs tasuta.

Negavati superfinaalis saavad kõik kümme finalisti võimaluse žürii, publiku ja toetajate ees näidata, miks just nende energia- ja ressursisäästuidee on väärt 10 000 euro suurust auhinda.  Preemia eest on tudengitel võimalik oma idee päriselt ka ellu viia.

Võistlustulle asuvad:

Don’t waste food, box it! (Eesti Kunstiakadeemia) - taaskasutatud materjalidest biolagunev toidupakend.

Dormat (Euroakadeemia, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool) - veebirakendus,  mille abil saavad ühiselamute elanikud igapäevaseid tarbeesemeid laenutada.

Festera (Hugo Treffneri Gümnaasium) - prügikast, mis lagundab mikroobide abil biojäätmeid.

Paberivaba lõputöö (Tallinna Ülikool) - veebiplatvorm, mis koondab kokku lõputöödega seonduvad toimingud.

Plastit (Eesti Maaülikool) - ise ehitatud seadmed plastiku töötlemiseks, et toota kokku kogutud plastpakenditest detaile ja filamenti. Töötoad koolide õpilastele. 

Poko (Tartu Ülikool) - kergesti stiilseks võtmehoidjaks kokkuvolditav korduvkasutatav poekott asendamaks õhukesi kilekotte.

PõhuNõu (Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Tehnikaülikool) - põhust toodetud biolagunevad nõud.

RentCup (Tallinna Tehnikaülikool) - korduvkasutatavate plasttopside süsteem TTÜ kohvikutes.

RePaper (Tallinna Tehnikaülikool) - paberi kogumispunktid TTÜs, paberi loovutamise eest soodustus kohvikutes.

Pargi ratas! (Tallinna Tehnikakõrgkool) -  turvaline rattaparkla nii tudengitele kui ka kõikidele teistele koolitöötajatele. 

Žüriisse kuuluvad KIKi juhataja Veiko Kaufmann, SEI Tallinna Keskuse juhataja Lauri Tammiste, Prototroni konkursi korraldaja Jana Pavlenkova, Cleantech ForEst tegevjuht ja Climate Launchpad Eesti korraldaja Erki Ani ja teadliku elustiilipoe Slow eestvedaja Helen Puistaja. Superfinaali juhib Mart Müürisepp ja meeleolu loob DJ Janno Sööäär.

Negavatile laekus sellel hooajal 47 ideed 15 erinevast kutse- ja kõrgkoolist üle Eesti. Finaali pääses 10 meeskonda 8 õppeasutusest. Täpsemat infot superfinaali ja finalistide kohta leiab Negavati kodulehelt ja Facebooki lehelt.

Konkurssi Negavatt toetavad Paulig Coffee Estonia, Empower 4Wind , Eesti Pandipakend, Pärnu Vesi, Keila Vesi, Emajõe Veevärk, Club-Mate Eesti ja Good Mood Food.