USA energiaettevõte Beacon Power avalikustas 10 hooratta süsteemi, mis on võimeline kas salvestama või tootma kuni 1 MW elektrienergiat, tagades elektrivõrgu stabiilsuse ebaühtluse katmiseks. Hooratas toimib kineetilise või mehhaanilise akuna, mis pannakse võrgust võetava ületoodetud tipuenergiaga (nt. tuuleenergia) ülikiirelt pöörlema (>20,000 rpm)  ja mille vabajooks muudetakse võrgus energialohu tekkimisel taas elektrienergiaks.

energyBeacon Power plaanib aasta lõpuks käivitada tööle 3 MW hoorattasüsteemi ja 2009 aasta esimeseks kvartaliks 5 MW süsteemi, täites investoritele antud lubaduse tehnoloogia kommertskasutusse paiskamiseks.

Beacon Poweri poolt avalikustatud võrguettevõtjatele sobiv tehnoloogia, mis põhineb kümnel 25 kWh omavahel integreeritud hoorattal ja mida jooksutab Smart Energy Matrix™ juhtimissüsteem, tagab megavati ulatuses veatut võimsust mitmeteks minutiteks. See garanteerib vältimatult vajaliku võrgustabiilsuse olukorras, kus võrgus on palju ebastabiilseid tarbijaid või tootjaid – nt. aeg-ajalt sisselülitatavad suured generaatorid või ebastabiilset elektrit tootvad tuulikud.

Allikas: Beakon Power