Iga McDonald’s restorani külastaja saab teha novembrikuu jooksul oma panuse Tartu Käopesa lastele sooja ja funktsionaalse pesuruumi ehitamisesse. Kogumiskampaania lõpeb 24. novembril McHappy Day peoga kõikides McDonald’s restoranides.

SA Tartu Perekodu Käopesa juhataja Sirli Petersoni sõnul kasutavad 16 sügava puudega last praegu väikest pesuruumi, mis on külm, ventileerimata ning ratastooliga ligipääsmatu. “Need lapsed tahavad käia soojas vannis nii nagu kõik teisedki. Loodame, et McHappy Day kampaania raames kogutud annetused aitavad meil pesuruumi renoveerida, tagamaks, et lapsed vannitamise ajal ei külmetu ning et ruumi ergonoomika võimaldab lastega mugavalt ja hoolitsevalt ümber käia,” ütles ta.

Käopesa erivajadusega laste perekodu toetamiseks saab igaüks osta novembri kuu jooksul mistahes Eesti McDonald’s restoranist spetsiaalse McHappy Day käepaela. Et toetussumma oleks võimalikult suur, annetab McDonald’s ka kogu 24. novembril aset leidva McHappy Day päeva populaarseima müügiartikli, friikartulite tulu Käopesale.

McDonald’s korraldab McHappy Day heategevuslikku kampaaniat juba seitsmendat korda. Käopesa lastekodule kogutakse annetusi teist aastat. Möödunud aastal kogus McDonald’s Käopesa erivajadustega lastele spetsiaalse bussi ostmiseks McHappy Day raames 18 629 eurot. McHappy Day üritusel osales ühtekokku 22 000 inimest ning annetusi aitasid koguda teiste seas stilist Ženja Fokin ning tantsuartistid Märt Agu ja Joel Juht. Möödunud aasta toetuse abil hankis lastekodu spetsiaalse bussi erivajadustega laste transportimiseks koolidesse, lasteaedadesse ning huviringidesse.

SA Tartu Perekodu Käopesa on erivajadustega laste asenduskodu. Käopesas elab 53 last, kellest noorim on 1,5-aastane ning vanim 23-aastane. Erivajadusega laste eest kannab hoolt 46-liikmeline töötajaskond, kelle seas on ka füsioterapeut ja lastearst. Lapsed käivad koolis või lasteaias ning võtavad vabal ajal osa huvialaringidest nagu ka nende terved eakaaslased.