Sohjoa Baltic projekti raames jätkub Kadriorus isejuhtiva bussi pilootprojekt, millega katsetatakse isejuhtivaid elektrilisi minibusse osana ühistranspordist.

Abilinnapea Andrei Novikov märkis, et kui selle nädala alguses alustati linnaliikluses elektribussi testimist liinil nr 4, siis täna jätkub Kadriorus isejuhtiva bussi katsetamine.

„Isejuhtiva bussi projekt loob linnale teadmist ja kompetentsi, et me saaksime tulevikus rakendada linnas ühistransporti veelgi keskkonnasõbralikumalt ja nutikalt, mis toetab ühtlasi Tallinna kui 2022. aasta Euroopa Rohelise Pealinna finalisti eesmärke,“ selgitas Novikov. „Tallinna linn võttis juba aastaid tagasi suuna keskkonnasõbralikule ühistranspordile – nii on trammiliinide remont, uute trammide ja busside soetamine vaid üks osa pikemast ja suuremast eesmärgist. Veel selle aasta suve lõpuks jõuavad Tallinna liiklusesse sada gaasibussi ja järgneva nelja aasta jooksul uueneb suurem osa Tallinna bussipargist.“

Bussi marsruut kulgeb mööda Weizenbergi tänavat Kumuni, sealt Mäekalda, Koidula ja Poska tänavat mööda tagasi Weizenbergi tänavale. Bussipeatused asuvad Katharinenthali kohviku ees, Kadrioru Kunstimuuseumi kõrval, Kumu juures Weizenbergi ja Mäekalda tänava nurgal ning Miiamilla lastemuuseumi juures. Bussi pardal on ka operaatorid, kelleks on Tallinna Tehnikaülikooli robootika üliõpilased, kes tagavad bussi ohutu sõidu ja vastavad bussiga seotud küsimustele.

Tallinna Transpordiamet ja Tallinna Tehnikaülikool katsetavad isesõitvat bussi Interreg Baltic programmist rahastatava projekti Sohjoa Baltic raames, mille eesmärgiks on uurida, tutvustada ja piloteerida isejuhtivaid elektrilisi minibusse osana ühistranspordist.

Tallinn on Kongsbergi ja Helsingi kõrval üks kolmest linnast, kus bussi opereerimine toimub pikema perioodi jooksul. Rohkem infot projekti kohta leiab aadressilt www.sohjoabaltic.eu.