Erakonna Eestimaa Rohelised kutsel Eestis viibiv kannabinoidmeditsiini ekspert dr Michael Verbora kohtub esmaspäeval Tallinnas patsientide ja arstidega.

  • Toit ja aiandus
  • 10. aprill 2017
  • https://pixabay.com/photos/doctor-medical-medicine-health-563428/

Dr Verbora viibib Eestis MTÜ Ravikanep ning valitsusele kannabinoidravi parema korraldamise petitsiooni esitanud Erakonna Eestimaa Rohelised ja Elver Loho kutsel, et esineda teisipäeval, 11. aprillil Eesti parlamendi sotsiaalkomisjoni istungil eksperdina kannabinoidravi praktilise reguleerimise küsimustes.

Avalik kohtumine kannabinoidravist huvitunud meditsiinitöötajate, patsientide ja kodanikega toimub esmaspäeval, 10. aprillil algusega kell 18 Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis. Üritus on tasuta.

Dr Michael Verbora omandas arstikutse Lääne-Ontario ülikoolis. Ta on konsulteerinud rohkem kui 2000 patsienti kannabinoidravi alustamise küsimuses ning osaleb ettevõtte Canabo Medical Corp juhtimisel u 7500 patsienti hõlmava vaatlusuuringu läbiviimises, mille raames uuritakse opioidide ja bensodiasepiinide pruukimise vähendamist kannabinoidravi toel. Samuti on dr Verbora pidanud nii patsientide kogukondadele kui ka tervishoiutöötajatele hulgaliselt ettekandeid ja esitlusi. Dr Verbora on Kanada kannabinoidide uurimise konsortsiumi CCIC ja Kanada valuliidu CPS liige.

“Kanada meditsiinilise kanepi kasutamise kogemus on piisavalt pikk, et öelda - paljude patsientide jaoks on see parim lahendus. Meditsiiniline kanep peab olema patsientidele reaalselt kättesaadav nagu iga teinegi ravim, “ ütles Roheliste ase-esimees Aleksander Laane.