MTÜ Misso Avatud Noorteklubi projekt „Karjääribuss! Elu kutsub!“, mida rahastab SA Archimedese Euroopa Noored Eesti Büroo alustab oma teed 13.augustil Missost, et liikuda mööda Eestimaad koos huvitavate inimestega ning veelgi põnevamate ideedega.

Projekt sündis üle-eestilisel IDEE24 ööl, kui Misso noored leidsid arutelu käigus, et teadmised erinevatest erialadest ja nende omandamise võimalustest on kasinad.

Kuuepäevase ringreisi jooksul on plaanis külastada Jõgeva, Narva, Rakvere, Järvakandi, Pärnu ja Rõuge noorteklubisid, et koos kohalike noortega rääkida karjääri ja hariduse teemadel.

Käsitletavate teemade ring on lai, kuid katusteemaks on eelkõige karjäärivalikud. Alustades sellest, et millised hirmud on noortel enne edasi õppima asumist ja lõpetades küsimustega, millises koolis midagi õppida saab.

Noorte endi poolt kogutud karjääriinfo põhjal koostati flaierid ning valmistati ette presentatsioonid, mida noored ka ise eakaaslastele ette kannavad ning mille üles arutletakse igas sihtkohas. Plaanis on tutvustada samuti oma kodukanti Missot ning õppida tundma erinevaid kohti Eestis ning sealseid noori.

Reisiseltskonnaga liituvad ka inspireerivad ja tuntud inimesed, kes räägivad noortele enda elus tehtud karjäärivalikutest. Karjääribussiga sõidavad kaasa Tõnis Lukas, Contra, Tarmo Kruusimäe, Daana Ots, Kertu Jukkum ja teised. Ette võetakse külastused Eesti Posti postikeskusesse, Riigikokku, Tartu Ülikooli Narva Kolledžisse ja Viljandi Kultuuriakadeemiasse, et aimu saada erinevatest valikutest ja võimalustest.

Misso noored soovivad reisi lõpuks koostada veebipõhise ideevihiku, et kirja panna kõik uued ja huvitatavad reisilt saadud ideed, mis võiksid abiks olla teistele noortele karjäärivalikute tegemisel. Rohkem infot www.misso.ee ja euroopa.noored.ee.