Eesti riigi 100. sünnipäeva puhul läbivad 2017. aasta kevadest sügiseni saja noortekeskuse noored üle Eesti kaks pikka RMK matkarada.

Eesti Vabariik 100 programmi raames toimub üle-eestiline noortekeskuste ühisettevõtmine „Kas hundil on pojad või kutsikad?“, mille käigus läbitakse poole aasta jooksul kaks RMK matkarada: Oandust Iklasse ja Perakülast Ähijärvele – kokku üle tuhande kilomeetri. Matkajate ehk „hundikutsikate“ eesmärk on tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva suurejoonelise ettevõtmisega, mis ühendab kõiki noortekeskusi ja viib noored loodusesse liikuma.

Matkamised toimuvad käesoleva aasta maist kuni oktoobri lõpuni ning neist võtab osa umbes sada noortekeskust kõikidest Eesti maakondadest. Iga noortekeskus läbib jõukohase osa matkarajast. Mitmed matkad toimuvad samaaegselt, nii grupid üksteisele vastu matkates lõpuks kohtuvad ja lõpetavad matkad ühistegevusega.

Kõik läbitud etapid kantakse hiljem ühisele virtuaalsele kaardile. Matkamarsruutidest Eesti kaardile kokkujoonistunud ühine matkapuu avalikustatakse sügisel, kui mõlemad rajad on otsast lõpuni edukalt läbitud.

Projekt on kaasalööjatele avatud. Eestvedajad soovitavad alustada kodulähedaste matkadega, et testida kõigepealt oma valmisolekut. Seejärel tuleb ühendust võtta lähima noortekeskusega või noortekeskuste ühendusega.
Loe projektist lähemalt!