Hommikuti, esimeste toimetuste seas, kiikan ma akendest välja erinevate ilmakaarte suunas.

Vaatan, kas metskitsi on kuskil lähedal liikumas märgata või kas pesapunumisega alustanud huikavad kaelustuvid on maandunud maja kõrvale tammepuu otsa. Või on naasvad metshanedeparved maandunud heinamaale kevadiste üleujutustega tekkinud ajutisse tiigikesse.

Tänahommikune lindude talvise söögimaja põgus vaatlus oli minu jaoks huvitav. Mõned päevad tagasi, kui lumi mitmeks päevaks maha tuli, panin majakesse taas veidi toitu, millest osa veel alles on.

Hommikul külastasid söögimaja ja selle ümbrust neli lindude paarikest. Kahekaupa käisid rasvatihased, metsvindid, talvikesed ja ohakalinnud. Rasvatihased on muidu tihedad külalised, talvikesed ja metsvindid tulevad harvemini, ohakalinde näen peamiselt talviti väikesemate parvedena üle heinamaa lendamas või teeäärtes ohakatel ja takjatel toimetamas. Seekord askeldasid aga kõik neli paari söögimaja juures ja selle lähedal aias samal ajal.

Ohakalinnud on viimase nädala jooksul kahekesi käinud nii söögimaja juures kui ka ümbruses puude otsas. Tänase päeva jooksul käisid nad isegi 3-4 kaupa. Märkasin ka seda, kuidas nad minu poolt lindudele puuoksa külge kinnitatud, kuid lõpuks sealt tuulega minema lennanud kassikarvu pesamaterjaliks võtsid.

Mõned veidi selgemad kaadrid märkamise edasi andmiseks ka.