Ühel päeval kolis kolmeliikmelisse Viimsi perre rotipere - Rotipapa, Rotimamma ja nende tütar Rotiplika.

Aga enne kui see juhtus, sai pereisa arstidelt soovituse oma toitumine üle vaadata ja loobuda muu hulgas valgest suhkrust. Pereema asus kiiresti alternatiive otsima ja eelistatult kodumaiste tootjate hulgast. Leides palju uusi huvitavaid tooteid, mida Eesti väikeettevõtjad valmistavad, sündis idee teha oma e-pood. Aga mis panna nimeks või millest üldse alustada - siin tulid rotid appi. Koputasid ühel päeval uksele ja ilma pikemata jututa kolisid oma samovaridega sisse. Kiirelt vaatasid nad olemasoleva sahvri sisu üle ja hakkasid siis usinalt tööga pihta.

Kõik, mis tundus pigem mittetervislik loobiti sahvrist välja. Asemele hakkasid tekkima igasugused huvitavad purgid, pakid, topsid ja kastid. Perekond lihtsalt vaatas pealt ja imestas. Ühel hetkel küsisid rotid, et aga mis e-poe nimeks paneme. Ema vaatas isale otsa ja too muigas. Edasi on juba ajalugu.

Jälgi rotipere tegemisi aadressil Sahvrirotid.ee
Jälgi rotipere tegemisi aadressil Sahvrirotid.ee

Mida sahvrist leida võib?

Nagu igale korralikule sahvrile on meil palju moose ja muid hoidiseid. Lisaks marja- ja köögiviljasnäkke-krõpse, ökolimonaadi, astelpajust sinepit, -marmelaadi ja -mahla, käsitsi röstitud ja kiviveskis jahvatatud täistera otra, Eestis röstitud kohvi, riidest kandekotte (et ikka turul ka saaksid käia või kodupoes), pilliroost joogikõrred, kirsikivist villapatju, millega haigeid kohti ravida või millele saunas mugavalt pead toetada. See nimekiri läheks väga pikaks kui kõik tooted üles lugeda.

Mis neid tooteid ja tootjaid omavahel ühendab on see, et nad kõik on valmistatud meie oma rahva poolt ja sündinud armastusega ning tihti ka käsitööna. Sageli on mõne maitsva hoidise või maiuse taga väike pereettevõte, kes on peaaegu alati jõudnud oma tooteni ühel ja samal põhjusel - tekkis omal vajadus, proovisin järgi, pakkusin sõpradele ja sealt läks lumepall veerema. Täpselt nagu ka meil sahvrirottidega.

Kauba valikul on oluline, et see oleks valmistatud kodumaal. Meil on küll natuke müügil toorainet, mille pärisolu pole Eesti (toorkakao, roosuhkur jm), aga nende puhul oleme jälginud, et tegemist oleks mahepõllumajandusest pärit kontrollitud tootega.

Kellele on Sahvrirotid mõeldud?

Meie tootevalik ei ole kindlale sihtgrupile suunatud. Kuigi on palju mahetooteid, gluteenivabu ja ka veganitele sobivat kaupa, siis tahame mõelda, et iga inimene on oodatud. Tellides sahvrirottidelt, eelistad sa kodumaist kaupa ja toetad kohalikku majandust.

Sahvrirottide soov on, et üheskoos suudaksime muuta eestlaste harjumusi.

Näiteks järgmine kord kui sul on vaja pannkoogi peale moosi, vali välismaa moosi asemel kodumaal valmistatud moos. Võib- olla oled mõelnud, et võiks natuke tervislikumalt toituma hakata ja tavalise kartulikrõpsupaki poodi jätta? Selle asemel osta köögivilja- või seemnesnäkki. Äkki sul ei olegi seda kilekotti vaja, vaid  järgmine kord poodi minnes haarad riidest koti kaasa.

Samm-sammult saame enda tarbimisharjumusi keskkonnasõbralikumaks muuta ja sealjuures toetada omasid, kes neid moose, kotte jms ägedat valmistavad.

Nägin hiljuti sotsiaalmeedias üht mõtlemapanevat postitust. See rääkis, kuidas meil on nii lihtne tormata poodi, kui keegi tuntud välismaa staar reklaamib uut huuleläiget või tosse. 250 eurot paari jalanõude eest välja käia pole probleem. Aga kui sõber, pereliige või hea tuttav teeb oma kätega midagi, alustab ettevõtlusega, siis leitakse tuhat põhjust, miks teda mitte toetada. Küll on hind kõrge, ootaks veel pool aastat, et näha, kuidas äri läheb.

Alati ei peagi ostma tormama, vaid piisab ka lihtsalt heast sõnast, kliki “meeldib” ta Facebooki reklaampostituse all või näita muud moodi, et see on vahva, mida ta teeb. See julgustab inimest jätkama ja lisab talle usku, et ta teeb õiget asja.

Meie sahvririiulitel veel ruumi on ja kui sa ise teed (või tead kedagi, kes teeb) midagi maitsvat ja/või huvitavat, mida võiks sahvrirottide e-poes ka müüa, siis kirjuta meile info@sahvrirotid.ee.