Keskkonnaameti järelevalveosakond plaanib ka käesoleval aastal koostöös Eesti Kalastajate Seltsiga puhastada Peipsi järve vanadest risuvõrkudest.

Tragimine ja vanade püügivahendite koristus on planeeritud:

  • 04 ja 05 juunil 2024 Peipsi lõuna- ja keskosas (kodusadam Kallaste)
  • 11 ja 12 juuni 2024 Peipsi põhjaosas (kodusadam Mustvee)

Keskkonnamet ootab ka sellel aastal harrastuskalamehi appi!. Varasemalt oleme saanud abiks olla igapäevaselt 3 paatkonnaga nii Peipsi põhja- kui ka lõunaoas.
Kellel on huvi, saab minna appi ka KKI koristuspaati.

Tragimiste päevadel peaks saabuma sadamasse vähemalt 8:30 ajal ja väljasõit järvele vähemalt 9:00.  Järvelt tulek orienteeruvalt kell 17:00 (viimastel päeval tõenäoliselt veidi varem).

Kohale tuleks tulla kõigil päevadel vähemalt 30 min varem, et jõuaksite paadid veesata. Samas toimub vajalike töövahendite (kindad, prügikotid, püügivahendite märgistamise poide, sidevahendid jne) jagamine + instruktaaž. Paadis peaks olema lisaks juhile üks tragija (2 inimest paadis).

Lisavarustusena on kindlasti vajalik GPS-seade, sest teekonnad on maha märgitud ja järvel liikumine toimub GPS koordinaatide järgi (WGS84 formaat hddd mm.mmm). Kui kellelgi on olemas siis võib võtta kaasa ka mõne raskema tragi. Tragimisega tegelevate paatkondade ülesandeks on vastavalt etteantud koordinaatidele väikesel kiirusel liikuda ning tragi järgi lohistada. Kui leitakse mõni võrk, seotakse selle külge poi ning info ja koordinaadid edastatakse raadioside vahendusel kokkulepitud suuremale ujuvalusele, mis tegeleb võrkude väljavõtmise ja ladustamisega. Võrkude väljavõtmisega tegeleb KKI oma tehnikaga.

NB! Paatidel on järvele minnes paagid täis. Ei sobi väikese päramootoriga paat kuna vahemaad on järvel pikad. Järvel tragimiseks kulunud kütus hüvitatakse KKI poolt kütusega samas mahus. Tõenäoliselt kajastatakse tragimise kampaaniat ka meedias ja seega tuleb sellega ka arvestada.

Osalejate kohta ootaks infot juba järgmise nädala kolmapäevaks 22.05.2024 et saaksime vajalikud abimaterjalid õigete andmetega valmis koostada.

Kaheks päevaks tulijatele saame pakkuda ööbimisvõimalust sarnaselt eelnevate aastatega.