Kadaka Konverentside sari “Tervise teerajad” jätkab kevadist keskkonnakuud 13. mail õpitoaga, kus ökoloog Marian Nummert tutvustab tervisliku toidu kasvatamisviise.

Palju pööratakse tähelepanu mitmekülgsele dieedile ning jagatakse soovitusi, mida oma menüüsse kaasama peaks, et püsida terve. Ometi ei räägita eriti sellest, milline mõju on toidu kasvatamise viisidel selle tervislikkusele. On suur vahe, kas enamik meie igapäevasest toidulauast pärineb pottidest aknalaudadel, maakodude kasvuhoonetest või suurtelt monokultuursetelt põldudelt. Just seda, kuidas valida ja väärtustada loodusega kooskõlas kasvanud toitu, jagab Marian Nummert kõikide huvilistega.

“Äsja rääkis meie sarjas dr Adik Levin tervislikust toitumisest, rõhutades seda, et igaüks peaks enda aiast oma söögipoolist kasvatama. Paratamatu on aga, et paljudel ei ole aiaruumi või aega ise kogu värsket toitu kasvatada, mistõttu on oluline toetada inimesi parimate valikute tegemisel. Võttes arvesse, et maikuu on ka keskkonnakuu, usun, et Marian on hea ja inspireeriv eeskuju toidu ja looduse sümbioosist rääkimiseks,” tutvustas koolituste koordinaator Leelo Lehtla õpitoa vajalikkust.

Marian Nummert julgustab permakultuuri eetika järgi avastama viise, kuidas ühteaegu hoolida nii loodusest, inimestest kui tulevikust. Ta on hariduselt ökoloog ja jurist, südame poolest elurikkuse ja metsikuse armastaja. Umbes 10 aastat on Marian tegelenud oma maakodus monokultuursete põldude vahel elurikkuse oaasi loomisega permakultuuri võtmes, koolitajana on ta inimeste ees seisnud juba 6 aastat. Mariani sihiks on aidata inimestel märgata enese ümber loodust ja selle tarkust.

Õpituba toimub veebiülekandena ja eesti keeles. Registreeruda saab Fientas ning Piletilevi müügipunktides (lisandub vahendustasu). “Tervise teerajad” on koolitussari, mis aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Maikuus tuleb sarjas  veel juttu keha toksiinidest puhastamisest (Agnes Laine, 20.05) ning ärevusest ajurveeda vaatepunktist (Mirjam Hakkaja, 25.05).