ERGO kindlustus pakub viiendat suve järjest oma kaskoklientidele võimalust valida, kas nad võtavad remondi ajaks asendusauto või tasuta jalgratta, mis jääb neile päriseks. Kindlustuse andmetel on jalgratta valinud klientide arv viimastel aastatel pea kahekordistunud.
- Transport ja linnaplaneerimine
- 8. juuni 2023
- Foto: Pixabay
Jalgratta saavad asendusauto asemel keskkonnasõbralikuma alternatiivina valida kõik need ERGO kaskokliendid, kelle auto on juunist augustini vähemalt viis päeva remondis. ERGO rohealgatuse eesmärk on julgustada inimesi linnas rohkem rattaga liikuma, et vähendada seeläbi linnakeskkonnas isiklike autode hulka.
Keskmine sõiduauto kaskoremont läheb maksma 1860 eurot. Kõige kallim sõiduauto remont, mille kahju tekkis kahe sõiduki kokkupõrkel, ulatus möödunud aastal 19 000 euroni. Väiksemad remondid jäävad reeglina 250 euro kanti, mille puhul on enamasti tegemist värvkatte kahjustustega, mille saab kiirelt ja keskkonnasäästlikult parandada kohtparandusega.
Kui kampaania algusaastatel valis auto remondi ajaks ratta vaid 5-8% kaskoklientidest, siis möödunud aastal valis asendusauto asemel jalgratta juba 20% kaskoklientidest. Keskmine kaskoremont kestab ERGO partnerite töökodades 10 päeva, mis tähendab, et iga viies klient on nõus pooleteiseks nädalaks autost loobuma ning kõik oma sõidud rattaga läbima.
„Eelmisel suvel keskendusime eelkõige tööandjatele, et luua kontorites sobivad tingimused ja normaliseerida rattaga töö ja kodu vahel liikumine, kuid see aasta võtame juba palju laiema fookuse ning julgustame kõiki pereliikmeid lühemaid distantse ratta seljas läbima,“ selgitas ERGO juht Marek Ratnik.
Maailma terviseorganisatsiooni andmetel on iga kolmas autosõit Euroopas lühem kui kolm kilomeetrit. Kuna Eesti on senini Euroopa üks autostunumaid riike, piisab Ratniku sõnul suure muutuse läbiviimiseks juba väga väikestest muutustest – näiteks tehes lühemaid poes käike ja laste lasteaiast toomisi auto asemel rattaga. „Tänaseks on meil ka linnakeskkonnas rattaga liiklemise tingimusi oluliselt parendatud, tänu millele saab liiklusesse suunduda eelnevast kogemusest sõltumata – oluline on aga õige varustus ja ratta seisukord, mis lubaks ohutult liigelda,“ lisas ta.
Kampaania kandvaks ideeks on jalgratta eelistamine sõiduautole ja Eestimaa rattarikkaks muutmine. Jalgrattaid jagatakse suve lõpuni või kuni rattaid jagub. Kampaaniatingimustega saab lähemalt tutvuda:
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta