15. jaanuaril kell 17 toimuv õpilaste loodud tuleskulptuuride ja suure kuuselõkke põletamine on üheks avalöögiks Mustamäe Linnaosa 50. aastapäeva tähistavale üritusteseeriale. Mustamäel on tuleskulptuure põletatud kõige rohkem kordi ja paljud üritusel osalenud koolid on juba veteranistaatuses.

Sel aastal on teemaks teadlased ja leiutajad, leiutised, imeliste seadmete ja masinate prototüübid, pöörased katsed ja fantastilised avastused. Noored kunstnikud leiavad äramärkimist muuhulgas fotogeenilisima teose, parima kavandi ja meeskonnatöö eest ning lisaks antakse Grand Prix kõige suurejoonelisemalt välja kukkunud tuleskulptuurile.

Osalejate hulgas on sel aastal Mustamäe koolidest Mustamäe Humanitaargümnaasium, 53. Keskkool, Tallinna Vene Lütseum, ning 32. Keskkooli vilistlased. Teistest linnaosadest on esindatud Põhja-Tallinn Pelgulinna Gümnaasiumi ja Kopli Kunstigümnaasiumi näol.

Linnaelanikud saavad endiselt kaasa lüüa vanade jõulukuuskede toomisega.

Lisaks tuleskulptuuridele ja lõkkele luuakse ka tulemandala, mille kokkupanemisel saavad osaleda kõik mustamäelased ja muu publik. Mandala märgib Mustamäe 50. juubeliaastat. Iga linlane saab kohapeal valmistada endale meelepärase motiivi, kõigist motiividest kokku moodustub number 50.


Tule ja Jää Peo 2012 raames toimuvad järgmised üritused:

  • 15. jaanuaril kell 17.00 esitlevad Tallinnas Mustamäel Sääse Keskuse juures tuleskulptuure keskkooliõpilased ja tudengid. Üritus toimub Mustamäe 50. juubeli raames. Süüdatakse ülelinnaline kuuselõke!

  • 21. jaanuaril kell 17.00 leiab aset esmakordne Tuleskulptuuride EM Shnelli tiigi juures.

  • 23. jaanuaril kell 18.00 toimub Hiina Uusaasta pidutuste raames suure draakoniaasta jääskulptuuri avamine Kadrioru luigetiigi ääres.