2008.aasta suve muudavad eriliseks Kinobussi kultuuri- ja isamaateemalised filmid ning lõbusa koeratüdruku Lotte uued seiklused. Oma panuse liikuvkino projekti annab ka rändfestival Moving Baltic Sea. 

Kaheksas Kinobussi suvetuur toob endaga kõneka dokfilmide valiku. Eesti 90-aastane ajalugu, sündmused ja eluolu kajastuvad mõtlemisainet loovates filmides, mis kõnelevad omakultuurist, Eestis elavatest erinevatest rahvustest, teadusest ja spordist. Teiste seas saab näha maailmakuulsast kultuurisemiootikust Juri Lotmanist pajatavat filmi „Lotmani maailm”, esimene võrukeelne meestelaulupidu, „Uma Pidu”, kajastub filmis „Meeste tee lauluni”. Balti näitlejate saatusest nõukogude kinokunstis kõneleb „Fritsud ja blondiinid”.

„Mängija” vaatleb legendaarse Eesti sportlase, male suurmeistri Jaan Ehlvesti, eneseotsinguid ja suhet tippspordiga. „Aljoša” on aga Nõukogude aja mälestusmärgi, pronkssõdur Aljoša lugu. Film piirikultuurist, „kontroll-joonest”, räägib kahe erineva, setu ja vene rahvuse, religiooni ja kultuuri kokkupuutest Eesti idapiiril.  

Lastele on kavas kõigile teada ja tuntud koeratüdruk Lotte uued seiklused. Nimelt on kuuldused Eesti Vabariigi juubelist jõudnud ka Leiutajatekülla ning neljas lustakas joonisfilmis tutvustatakse Leiutajateküla rahvast, presidenti, parlamenti, kooli ja panka.  

Suvetuuril kohtub publik ka Eesti filmitegijatega, kes tutvustavad oma uusi filme ning kõnelevad põnevatel teemadel. Plaanis on rääkida näiteks filmide restaureerimisest. Täpsemat infot jagatakse lähiajal.

Kinobussi logo
9. - 12. augustini ühineb Kinobuss Narva-Jõesuus rahvusvahelise rändava filmi- ja keskkonafestivaliga Moving Baltic Sea, mis vaatleb filmi ja kultuuri läbi keskkonna ning keskkonda läbi filmi ja kultuuri. Publikuni tuuakse mitmed põnevad tegevused ning ka mere- ja keskkonnateemalised lühifilmid. Filmiprogrammi keskmes on võistlusprogramm „Tales from the Seaside”, mis esitleb kümmet anima-, mängu- ja dokfilmi Saksamaalt, Poolast, Lätist, Venemaalt, Norrast ja Rootsist. Filmid kõnelevad elulistel teemadel. Näeb animafilme, mis räägivad laevaõnnetusest ja talvistest kalameeste seiklustest, mida saadavad jäised temperatuurid ja kanged napsud. Põnevust pakub muusikaline animatsioon müütidest, inimkonnast ja merest ning dokfilm, mis vaatleb elu väikesel ja kaugel Venemaa lääne piiril asuval Shikotani saarel. Linastuvad mängufilmid raadiosõnumis kuulutatud turvatsooni otsivast mehest, ujulas lapsi hirmutavast koletisest ning silla all elavast Torbjornist, kelle rahulikku und segavad sillalt alla hüppavate elust lahkujate karjed.

Eriprogramm „Colours of Green” tutvustab aga Läänemere regioonis elavate rahvaste ja rahvuste elu-, kultuuri- ja looduskeskkonnast kõnelevaid filmipärle. Teiste seas näeb dokfilmi, mis vaatleb Zagrebi turu igapäevast eluolu, 1928. aasta Läänemere kalameestest pajatavat tummfilmi, häirimatu looduse üle rõõmustavat animafilmi ning sürrealistliku kollaaži selle sajandi konfliktidest. 

Kinobuss esitleb ka eriprogrammi „Noortelt noortele”, mis tutvustab Ida-Virumaa kooliõpilaste tehtud  jõe-teemalisi filme. Kokku on kogutud ka läbi aastate Kinobussi töötubades tehtud loodusteemalised animatsioonid ja filmid. Valikut näeb Eesti mere-, ja loodusfilmidest.