Juba kaheteistkümnendat korda toimuv festival keskendub seekord looduse ja sõnavabaduse temaatikale. Kahte fookusteemat põimib endas ka festivali tänavune hüüdlause „Metsik sõna".

Festivali patrooniks on seekord valitud Eesti kaasaegne isemõtleja, kirjanik ja semiootik Valdur Mikita, kes on eestlaste erilisuse sidunud perifeerse mõtlemise võimega: „Metsik sõna eelistab kõnnumaad ja perifeeriat, hulgub ringi metsaservas. Isegi meie rahvuseeposest tuntud hüüdlause Serviti! viitab mingisugusele tundmatule servaefektile. Usun, et metsik sõna kaigub maikuus Emajõe Ateenas sama hästi nagu siili möire kevadises udus." 

Kirjandusfestival Prima Vista toob 6.-9. maini ülikoolilinna rahvusvahelise literaatide seltskonna, Generaadio eetris kõlavad kahe järgneva nädala jooksul nii erisaated kui juba tuttavate saatetegijate mõtted kirjandusteemadel.

Saadete ajakava 

N 23.04 21.30 Inspiratsioon  Sel nädalal on saates külas Hanneleele Kaldmaa – Prima Vista ja Tartu Kultuurkapitali kirjanduspreemia „Esimene samm“ laureaat 2015. 

E 4.05 18.00 Prima Vista erisaade Prima Vista sissejuhatavas saates räägime festivali programmijuhi Marja Undi ja festivali patrooni Valdur Mikitaga eelseisvast kirjandusnädalast, mis sirutab oma haarmeid nii Tartus kui Põlvas. Lisaks head muusikat artistidelt, kes Prima Vista raames üles astuvad. (kordus T 5.05 kell 18.00) 

21.00 Provintsi punk - Prima Vista Tähistame algavat Prima Vistat. Saate külaliseks on hetke kõige kuumem nimi Tartu kirjandusmaastikul. Räägime uutest tuultes ja vanadest klassikutest. Kuulame ka muusikat, mida me seostame kirjandusega. (kordus R 8.05 kell 15.00) 

T 5.05 20.00 Aja rahutused - Kirjandust on mujal ka? Prima Vista erisaates püstitame provokatiivse küsimuse: kas Eesti kirjandus on olemas? Vaadates meie kirjanduslukku, jääb loomeraskus paratamatult Taaralinnale. Meie suuremad ja väiksemad nimed on kas siin kirjutanud või siin õppinud, siin kujunenud. Tartu roll Eesti kirjanduses on meeletu. Või natuke ületähtsustatud? Illustreerivate elulookarniiside ja näitebeseedega seda vaatlemegi. (kordus K 6.05 kell 17.00) 

K 6.06 19.00 Prima Vista erisaade - Lindude laul mind äratas üles 5. mail toimunud kirjandusliku teisipäeva salvestus. Mall Hiiemäe tutvustab lindudega seotud rahvapärimust, endeid, seotust aastaaegadega, linde kui mütoloogilisi olendeid. Veljo Runnel räägib lindude elust-olust looduses. Loeng on illustreeritud helinäidetega. (kordus R 8.05 kell 14.00) 

N 7.05 18.00 Kirjanduspõllul Generaadio saade "Kirjanduspõllul" on sama hästi kui kirjandusfestival Prima Vista lainel. Mõtestame lahti, mida tähendab erinevate inimeste jaoks Prima Vista ja sellega seonduv. Peaasjalikult läheneme võhikutele, sest tänavune hüüdlause "Metsik sõna" lausa embab kuu pealt kukkunuid. Mõistagi toetame neid, valgustades heatahtlikult tänavuse festivali hämaraid tagamaid. (kordus L 9.05 kell 16.00) 

L 9.05 19.00 Prima Vista erisaade Prima Vista festivali kokkuvõtev saade, kus toome kuulajani muljeid, elamusi ning salvestusi toimunust. (kordus pühapäeval ) 

P 10.05 17.00 Prima Vista erisaade - Mees kes otsis kaja Sarah Angliss “Mees kes ostis kaja”. Oma loengus toob Sarah Angliss näiteid helisalvestuse ja –sünteesimise tehnoloogiate looduslikust ja kehalisest algupärast ning keha ja looduse moonutamise katsetest ideaalse heli otsinguil. (kordus E 11.05 kell 16.00) 

R 15.05 18.00 Prima Vista Erisaade - Rabaretk Prima Vista kutsus rühma kirjanikke Eestimaale iseloomulikule perifeersele maastikule ehk rappa. Generaadio ühines nendega ning toob kuulajateni ülevaate, kuidas ühe ööpäeva jooksul matkati rabarajal, kuulati lugusid Alam-Pedja looduskaitsealal asuva Palupõhja loodus- ja kultuuriloost ning tehti varahommikune linnulauluretk. (kordus E 18.05 kell 16.00)