Kujutage ette nõudepesulapi tavalist päeva.

  • Hommikul pesete sellega üle pudrutaldrikud, kohvitassid, piimaklaasid ja köögilaua. Võib-olla pühite puhtaks ka kraanikausi ja pliidi.

  • Lõuna ajal küürite rasvast panni ja pesete lõikelaua pealt maha lihajääke. Ehk tõmbate korra ka üle köögiseina ja nühite kohvimasinat.

  • Õhtul koristate taas musta lauda, pühite toalillelt maha pudenenud mulda ja pesete puhtaks rasvased salatikarbid. Ahjaa, koera sööginõu vajab ka loputamist. 

Kui kaua on teie nõudepesulapp puhas? Küsige seda küsimust enda käest.

Bioneer soovitab nõudepesulapi eelistajatel omada mitut puhastuskangast või -käsna ja pesta erinevaid pindu erinevate lappidega. Näiteks ärge puhastage lauda, lillemulda ja külmikut sama lapiga või käsnaga, millega te nõusid pesete.

Nõudepesulappe olgu ka mitu. Tehke endale harjumus, et te mitte ei viska lappe iga natukese aja järel ära, vaid pesete neid koos oma tavalise pesuga.

Selline pesemine on keskkonda säästev, sest pesu peseksite te ju igal juhul. Nõnda saavutate puhtama köögi ja vähem raisatud materjale. Kui ostate kohe alguses kvaliteetsed puhastuslapid või –käsnad, siis saab neid pesta kümneid kui mitte sadu kordi.

Katrin Lipp, keskkonnaportaal www.bioneer.ee