Talvisel koolivaheajal, 3. jaanuaril kutsume lapsi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse tutvuma talilindude ja maailma loomariigiga.

  • Keskkonnaharidus
  • 19. detsember 2018
  • Foto: Leevike on üks tuntuimad talilinde. Pildistas Arne Ader

Koolivaheaja looduspäeval saavad lapsed osaleda kahes põnevas õpitoas. Esimeses töötoas tutvutakse Eesti lindude eluga talvel ja uuritakse, kes külastavad lindude toidumaju. Samuti uuritakse, mida linnud talvel söövad. “Lapsed saavad rohkem teada tihaste ja leevikeste, aga ka ohakalinnu, rohevindi ja siidisaba elust,” sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Teises töötoas tutvutakse kuningmadude eluga ning elavnurgas eksootiliste lemmikloomade - madude, ämblike ja putukatega. Julgemad lapsed saavad kätte võtta kuningpüütoni, roninastiku ja tarantli.

Koolivaheaja looduspäev toimub 3. jaanuaril kell 11-14 TÜ loodusmuuseumis ja õppeklassides. (Vanemuise 46). Osalema on oodatud 7-14aastased lapsed.

Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6076 või aadressil loodusmuuseum@ut.ee.

Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 loodusmuuseumi kassas.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.