Kuni 18. märtsini on kinos Kosmos IMAX võimalik reisida paikadesse, kuhu tavaturist iial ei satu - mängida palli elevandipojaga, tutvuda lähemalt kauge galaktikaga ning ujuda koos planeedi kõige põnevamate allveeasukatega. Kõik toimub läbi IMAX 3D efektide kogemise ning haridusliku ja meelelahutusliku prisma.

 

Kosmos IMAX hariv-meelelahutuslike dokfilmide kogu koosneb hetkel 7st filmist, mis käsitlevad põnevaid teemasid ja paiku maal, vees ning avakosmoses. Filmi kaadrid on tänu IMAX 3D efektidele ja regiooni suurimale ekraanile ääretult reaalsuslähedased   ja viivad  vaataja kinosaalist lahkumata paikadesse, kuhu sattumine üldjuhul raskendatud on.

Reaalne on võimalus mängida palli elevandipoisiga, ujuda koos põnevate allveeasukatega ning tunda ennast kaaluta kaugel Kosmoses. Filmide jutustajad on tuntud näitlejad sh. vastselt kuldmehikesega pärjatud Leonardo DiCaprio, Tom Cruise, Morgan Freeman ja Jim Carrey, kes annavad filmidele omapoolse humoorika tasandi. Filmid linastuvad inglise keeles, ilma subtiitriteta.     

Filmide kestvus on 45 minutit ning kooliõpetajatel ja huvilistel on soovi korral võimalik saada meilile IMAX haridusprogrammi poolt koostatud soovituslikud töölehed, et filmis nähtu veel täpsemalt läbi käia ja filmis kogetut lähemalt analüüsida. Programm on hariv ja lõbus vaatamine igas vanuses filmi-, loodus- ja teadushuvilistele. Mujal maailmas on IMAX dokid üsna populaarseks kujunenud  ning põnevat vaatamist selles vallas tehakse pidevalt juurde.

Lisainfo IMAX dokfilmide kohta leiab kino kodulehelt.