Täna, 21. jaanuaril toimub Tallinna Rahvusraamatukogus üritus karusloomakasvatuse teemal. Ettekandega esineb loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatute Loomade president, sotsioloog Kristina Mering, kes tutvustab oma viimast uurimust Eesti karusnahatööstusesse ning analüüsib, kuidas tekivad sotsiaalsed normid, mis soosivad loomade halba kohtlemist.

  • Loomakaitse
  • 21. jaanuar 2020
  • Foto: Läti loomakaitsjad organisatsioonist Dzievnieku briviba. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Meringu ettekande fookuses on intervjuud Eesti karusnahatööstusesse esindajatega, mis aitavad mõista, miks nad seda tööd teevad ning kuidas näevad karusloomakasvatust ühiskonnas. Meringu uurimus annab hea sissevaate ühe loomatööstuse tagamaadesse ja sellesse, kuidas inimesed, kes seal igapäevaselt töötavad, mõtestavad loomadega toimuvat.

Ettekandes käsitletakse ühtlasi, kuidas sügavam arusaam karusnahatööstusest aitab loomakaitse liikumisel karusloomafarmide sulgemise eest seista ja paremini oma tegevust planeerida, et ühiskonda karusloomakasvatuste keelustamises veenda.

“Olen seisnud karusloomafarmide sulgemise eest 14 aastat, kuid alles siis, kui tegin intervjuusid tööstuse esindajatega, sain sügavama mõistmise karusloomakasvatuse telgitagustestest. Usun, et oleme ühiskonnana valmis karusloomakasvatuse lõpetama, enne peame aga mõistma, kuidas luuakse arusaama, et loomi võib terve elu väikeses puuris pidada,” sõnas Mering.  

Karusloomateemaline üritus toimub täna, 21. jaanuaril kell 18.00 Rahvusraamatukogu Kuppelsaalis. Üritus on osa Nähtamatute Loomade kampaaniast "Aitan karusloomi", mille eesmärgiks on karusloomafarmide keelustamine Eestis. Ettekandes šokeerivaid kaadreid ei näidata.