Tähelepanu, inimesed, kes te elate akendega majades. Võtke oma väärtuslikust ajast mõni minut ja kindlustage oma aknad kardinate, säravate dekoratiivjubinatega ja miks mitte mõni vana ja mittemängiv CD - plaat akna ette rippuma panna. Käes on lindude sügisrände aeg ja rännakul linnud lendavad tihti vastu aknaid surnuks.

Eestis peatub üle mitme aasta räbirände käigus arvukalt siidisabasid. Need kaunid põhjala linnud armastavad üle kõige pihlakaid, arooniaid ja muid marju, mida leidub ohtralt ka linnades. Käärinud marjadega maiustamine võib paljudele siidisabadele lõppeda kurvalt, sest nad näevad akendel ja muudel klaaspindadel taeva peegeldust ning lendavad pahaaimamatult otse klaasidesse. Sel moel sureb täna, homme ja lähipäevil sadu siidisabasid.

Ka sina saad siidisabade päästmisele kaasa aidata! Kui sinu kodu läheduses on marjapuid, tee oma aken lindudele nähtavaks. Selleks kleebi aknale näiteks värvilisi märkmepabereid, paberist lumehelbeid, maalriteipi ja miks mitte vahtralehti (neid saab aknale kleepida näiteks meega). Tee seda kohe täna ja edaspidi igal sügisel! Jaga sõnumit ka sõpradele!


Originaalpostitus: Aarne Tuule.